Tonio 2.0 Creative Commons License 2022.04.04 0 1 38731

Sima, de nem 2/3-os Fidesz győzelemben bíztam én is, sokszínűbb Parlamenttel, Kutyapárttal, Mi Hazánkkal.

 

Utálom a "na én megmondtam" típusú kommenteket, főleg hogy nagy jóstehetség nem kellett hozzá, hiszen látszott, hogy a Fidesz nagy valószínűséggel nyerni fog, de a mértéke meglepett.

Őszintén nem bántásból, de fogalmam sincs, Solozo pl miben reménykedett.

 

Béke és biztonság vs káosz.

És ehhez jönnek még a jelentős pénzügyi, szervezeti, mozgósításbeli, média, stb előnyök a Fidesz oldalán. Persze ha az ellenzék nem ennyire balfasz, legalább a 2/3-adot elkerülhették volna, és lehetett volna valamivel szorosabb a meccs.

Talán egy se hús-se hal Karácsonnyal, aki nem mond ennyi vitathatót, vagy egy profibb Dobrevvel kicsit szorosabb lett volna.

 

Azt is jeleztem, hogy Márki-Zay minden idők leggyengébb miniszterelnök-jelöltje volt, de a csapata is gyenge volt, ráadásul cserben hagyták, szerencsétlen mögött már csak a családja állt. Feriék persze azon nyomban kifaroltak. Ha meg győz, mindenki veregette volna a vállát, és nyalt volna neki.

 

Többek között ezért sem nyerhet az ellenzék. Nincs közösség, nincs lojalitás.

Lehet sok mindent gondolni a Fideszről, de Orbán mellé akkor is kiálltak a színpadra, amikor bukott.

Így, ilyen széthúzással nem lehet.