TudatLan Creative Commons License 2022.03.22 -1 2 217979

....

szia.

 

Előrebocsátom: a vita nem veszekedés, hanem észérvek ütköztetése ...is lehet(ne) akár.

 

Még csak vitázni sem óhajtok...  beszélgetés, hasonló érdeklődésű emberek között.... a virtuális térben.  Nem ülünk 1 asztalnál IRL, mondjuk egy jó capuccinót kortyolgatva. Az, lehet, hogy többet érne...

 

A topic címe: Alfa Romeo ...Szerelem?   SZVSZ az. Erős érzelem...kötődés.... és még sok minden más.

 

Innen-onnan idézek. (próbálok....nézd el nekem, az elütési hibákat, stilisztikai bakikat...stb.... hajnal van , fáradt vagyok stb....  grazie) ....

 

"....  2022.03.14    0 0 217936

, kellően fanatikus vagyok ám

 

 6 napja    0 0 217940

 

másrészt meg fura, hogy pont egy Alfa topicban kell küzdenem a balga, ostoba, magyarosch előítéletekkel. Igen, jól meggondoltam. Igen, tudom, mik a típus erényei és gyengeségei. Ezzel együtt csakis Alfában gondolkodom, mert a többi típus az elmúlt 20 évből nagyjából hidegen hagy, az ipari unalom vagy az otrombaság megtestesítői. ...

 

Applefan  6 napja    0 0 217942

Elnézést, ha félreértettelek ..... Egy biztos: olyan élményt, mint az Alfa, ma már sajnos alig tud autógyártó...... Szóval inkább egy Alfa kell a kínálat tetejéről, amit pedig rá kell költeni, az az egyedi élmény felára. Vállalom. :-)

 

....

Applefan  6 napja    0 0 217945

 

....

 Az Alfák pár kivételtől (pl. MiTo) eltekintve guruló szobrok, temérdek műszaki és esztétikai csemegével, aminek én hajlandó vagyok megfizetni a felárát, ha ez az ára annak, hogy ne valami ásítóan unalmas németjapánkoreai közlekedőedénybe üljek... 

Kicsit sajnálom a dolgot, mert régóta szerettem volna hithű alfistává válni, de talán lehet valaki úgy is rajongó és elkötelezettje a márkának, ha épp nem birtokol egy Alfa Romeot. Mivel eléggé sürgősen kellett egy kisebb családi autó, így a befutó egy Lexus IS200 szedán lett

Applefan  26 órája    0 1 217953

a szív sóhaját tekintve a 147-es volt a vágyak tárgya.

...

 

Szóval egyszerre tűnik ésszerű és érzelmi döntésnek. Szerintem csak az Alfa 156 design az, ami veri az IS200-ast ebben az alsó-középkategóriás sport szedán szegmensben (a Saab 9-3 vagy a Rover 45 már nem). Így alakult, nagyon hosszú távra tervezek, de a szívem egy része mindig az olaszoké, az Alfásoké lesz. Remélem, túlél engem a márka, drukkolok az Alfának! Vigyázzatok a gépeitekre, Cuore Sportivo, sziasztok!

 

...."

 

Kb. 1 hét alatt.... érdekes evolúció ...

 

:-)

Előzmény: Applefan (217978)