P.P2000 Creative Commons License 2022.03.18 0 1 1242

Csak hogy én is leírjam a tapasztalataimat. Sajnos van amikor az elsőbbségi sem ér oda másnapra, bár tapasztalataim szerint ez nem sokszor fordul elő, hetente adok fel ilyesmit. Az ÁSZF szerint 1-3 munkanap az elsőbbségi levelek átfutási ideje, ami "természetesen" nem időgarantált. A nyomkövetés időszakosan hajlamos megadni magát, bár ha működik is, akkor is nagy csúszásokkal. Okafogyottá válik az információ, mert régen átvette a címzett a levelet, mire még a A küldemény a kézbesítőnél van állapotot írja a nyomkövető egészen estig, akkor bekerül a kézbesítés pontos ideje. Arról már nem is beszélve, hogy a helyettesítő postások nem tudnak/akarnak olvasni. Értem, hogy sok a munka, de azért legalább az utca stimmeljen már, és ne az szomszéd vagy azonos utcabélieknek kelljen egymásnak kézbesíteni. Vagy példának okáért xy utca 2 az sosem lesz xy utca 2/A, 2/B, sőt még 2/C sem. Akiknek ezen számokra érkezik levele, rendszeresen a mi lépcsőházunkban landolnak. Az elmúlt hetekben többször dobtam be én magam a megfelelő helyre a leveleket, csak azért mert pl egy kórházból érkező levél vagy rákszűrésre meghívó nem móka és kacagás hogy valaki megkapja-e, vagy sem, akárcsak adóbefizetési csekkek, közüzemi számlák, előfizetett magazinok. Ha valami nem világos, nem tudja hol van, kérdezze meg, de ne dobja széjjel "oszt az úgy is jó" alapon. Ilyen esetek még az ajánlott, tértivevényes levelekkel is megtörténnnek. Beírja kézbesítettnek (már szabálytalan, mert nincs is olyan lakó akinek érkezett, tehát alapból sikertelen kézbesítés lenne), illetve még itt is hagyja a lépcsőház előterében ledobva. Persze a feladó higyje csak azt nyugodtan, hogy megkapta az illető (hiszen rendszer szerint kézbesítve van). Aztán még folytathatnám a sort azzal, amikor a közös képviselő ládájába kerül a házba érkező összes aznapi küldemény, mert neki nincs ideje kézbesíteni, majd ossza szét a közös képviselő. Csakhogy felmerül bennem a kérdés: egyrészt a kézbesítőt nem azért fizetik, hogy egyetlen ládába kézbesítsen, másrészt pedig a közös képviselőre nem tartozik az, hogy kinek mi érkezett, függetlenül attól hogy semmilyen hátsó szándéka nincsen. Harmadrészt nem a közös képviselő feladata kézbesíteni. Ha több időt kell egy címen eltölteni annak érdekében hogy minden kézbesítve legyen, akkor több időt töltsön ott. Remélhetőleg megszüntetik ezt az érintésmentes kézbesítésnek nevezett baromságot, mert ebből is csak a gondok vannak. Könyvelt küldemények kézbesítése postaládába is történhet, ők írnak alá a címzett helyett, viszont a küldeményt akár ki is lophatják/lopják a ládából, mire a címzett hozzájutna. Ők mossák kezeiket, mert kézbesítve van a rendszer szerint, nincs kártérítés.

 

Vannak még nagyon jó postások (a miénk is ilyen), de már egyre kevesebb. Ha éppen ő nem dolgozik, onnantól kezdve a szó szoros értelmében felbomlik rend és bolondokháza lesz. Nagyon remélem, hogy sokáig fog még dolgozni, mert ő tényleg pontos-precíz ellentétben a helyettesekkel.

Előzmény: predator188 (1241)