székkutas Creative Commons License 2000.01.24 0 0 1138
Hogy az eredeti kérdésre válaszoljak, Ime:
Határozat...
Tárgyalás mellőzésével...500 (ötszáz) forint pénzbírsággal büntetem.
Indoklás
Megállapítottam a szabálysértési feljelentésből, hogy nevezettek 1969. jul.30.-án súlyos légirendészeti szabálysértést követtek el. szI a repülőgépszerelő 1969. júl. 30.-án üzembe állította a HA-PXM lajstromjelű PZL-101 tip. repülőgépet anélkül, hogy meggyőződött volna arról, hogy annak alkalmasági engedélye érvényes. Az alkalmassági engedélye 1969.júl. 30-án lejárt, és ennek ellenére mégis e naptó kezdve aug. 5-ig bezáróan kb.100 felszállást hajtottak végre. Ezt a tényt az eljáró légi rendészeti járőr az időmérő naplóból állapította meg.
az ügyben feltehetőleg ugyancsak felelős sz.S. repülőgépvezető, aki mint brigádvezető, szI csoportvezetője nem győződött meg saját maga a gép alkalmasságáról, elmúlasztotta annak okmányainak ellenőrzését.
Nevezettek vétettek a Magyar Munkás Paraszt kormány 27/1964/XI.10/ sz. rendelet...stb-ben konkrétan meghatározott rendészeti szabályok ellen, ezért nevezetteket a rendelkező részben meghatározott pénzbirsággal büntetem.
A kiszabott pénzbüntetés összegézűt arányban állónak találom az anyagi helyzetükkel és a cselekmény tárgyi súlyával.
Bp. 1969. okt. 29.
GM r örgy.
szabálysértési előadó

Bocs, kicsit hosszú lett, de ez is egy történet.

Előzmény: fargo (1137)