gyarmatioliver Creative Commons License 2022.02.28 0 0 103164

Megmondom őszintén, még nem láttam és nem fogtam a kezembe a Trabi foncsort. Illetve de, kb 20 éve, amikor az volt:)

Nem elsősorban a csodát várom tőle, de talán jobb lesz. És, elméletileg marad plusz 5 wattom az akkumulátor töltésére, ami városban még jól jöhet.

Az egész lámpa ötlet innen jött a netről, itt olvastam elégedett hozzászólásokat a témában.

A motorszerelésben addig jutottam, hogy kuplungdeknit leszedtem. Egyelőre elakadtam a berúgó szerkezetnél, mert nem tetszik, amit ott látok. Ha kézzel forgatom a kuplungkosárral a főtengelyt, akkor a kosár mögött egy kis fogaskerék folyamatosan racsnizik. Kibújik a kosár mögül, majd visszaugrik a helyére. Ezt a fogaskereket forgatja a berúgó fogasív. Csak azt nem értem, hogy miért racsnizik egyfolytában, ha nincs lenyomva a berúgókar. És egyébként is, amolyan támolygósan mozog, azt gondolom ezért lehet az, hogy néha a berúgókar megfeszül és csak nagyobb erő hatására ugrik meg. Úgy látom akad a fogasív és a racsni kereke. A fogasív fogbekezdése jó, ellenben a racsnié kicsit viseletesnek látszik.

 

Előzmény: roncsfelújító (103160)