llori18 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 4462

Sziasztok! 

 

Leírom nekem milyen gyógyszer és milyen termékek váltak be, hátha valakinek ugyanezek fognak segíteni.

 

Kb 15 évesen kezdődött nálam ez a betegség, jelenleg 21 vagyok. Rengeteg krémet kipróbáltam de egyik sem használt, vagy amelyik használt az szteroidos volt, szóval másikat kellett keresnem. Körülbelül 18-19 évesen találtam meg azt a krémet, ami mai napig működik, ez a Protopic nevű 0,1%-os krém. Használni általában 2-3 naponta kell nekem, általában este szoktam bekenni az arcom és reggel mosom le, tökéletesen működik. Ezentúl az arcmosó amit használok és bevált az a Himalaya Oil Clear Face Wash Blueberrys változat. Úgy vettem észre, hogy az arcmosás sűrűsége is számít, úgy szoktam lemosni a krémet, hogy először sima vízzel bármi arcmosó nelkül, majd pár órával később arcmosóval (ez akkor kivitelezhető ha nincs semmi dolgom mondjuk délelőtt) A fejbőrömre Elocom 0,1%-os oldatot használok ez is tökéletesen működik, ezt csak akkor szoktam alkalmazni, ha látom, hogy rosszabb a helyzet, tehát nem napi szinten. Samponnak pedig head&shoulders citrus fresht használok, szerintem itt fontos, hogy ne minden nap mossunk hajat, legalább 1 napot hagyjunk ki.

 

A tipikus dolgok amik jobban előhozzák a pirosságot azok a stressz, alkohol, bizonyos kaják pl fűszeres, csípős, csoki stb ez gondolom sokaknak így van de ha mondjuk ezek jobban el is rontják a bőrt, egy bekenés után már nagyjából helyre hozza a krém.

 

Remélem tudtam valakinek segíteni. :)