Deskó74 Creative Commons License 2022.02.20 0 0 227161

Én úgy tapasztalom,hogy egyértelműen könnyebb az indítás Aspen-el. Könnyebben indul, ha eddig hidegindításkor pl. 6 rántás volt, akkor most 4. Még nem tettem rá a ford. szám mérőt a gépekre,hogy idézett-e elő bármi ford.szám változást. Így fülre,semmi különbség. De mindenképp lemérem majd pontosan ha oda jutok.

Viszont ami megdöbbentő változás,hogy ennek tényleg nincs se füstje,se kipufogó gáz szaga. Eddig a munkásruhán is messziről érezhető volt, bele volt ivódva a kipufogó gáz szaga már 1 tank munka után. 

Ennél az Aspen-nél....szinte semmi. Van egy érdekes ilyen "édeskés" kipufogó gáz szaga....ennyi. 

Tehát itt az,hogy a felhasználó csak 1/10 részben kap egészségre káros gázokat,a benzinkutas benzinhez képest, az 

érezhetően fennáll. Az Aspen cég pont úgy indult,hogy Svédországban kimutathatóvá vált az egészségkárosodás a profi

fűrészeseknél,erre kezdtek el kísérletezni üzemanyaggal,ebből lett az Aspen.

Persze igaz,mondhatjuk,hogy mi nem ipari óraszámban dolgozunk fűrészekkel, de ettől függetlenül bármennyit is használjuk,az az orrunk alá pöfög. Ha meg így van lehetőség ezt nagy részben kivédeni, akkor én kivédem.

Ha belegondolunk a kúton tankolt benzin arra hivatott,hogy autóból-motorból a hátunk mögé szélirány szerint elvigye 

a kipufogó gázt és nem arra,hogy az orrunk alá füstöljön. 

Na mindegy... én mostanában egyre inkább ez irányban gondolkodom és megerősít,hogy tegyek ennyit az egészségemért.

 

Az a bosszantó,hogy nyugatra, 19-19.5 euró az ára 5 liternek. Ami kb.6.920 Ft ....és nem 8.970Ft,mint itthon kapható.

Külföldön az Obi is forgalmazza 19.50-ért,remélem a hazai Obi is átveszi majd,aztán hátha olcsóbb lesz. 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kavicsos64 (227143)