adamzolt Creative Commons License 2022.02.17 0 2 21209

"A technika, irányadók, pályafények, bevezető és horizontfények jól működtek a torony is üzemképes volt.

Aztán mikor az oroszok távoztak kb. egy féléven belül az összes addig működő technikát eltüntették , de olyan szinten , hogy az adóházakban a falakból a vezetékeket kitépték...........

Hogy kik voltak és kik engedték és miért engedték az most már tök mindegy."

 

NAGY FELVETÉSEK!Azt az idiótát nyírnám ki aki egy működő repteret hagyott működésképtelenné válni fél év alatt.MDF,Antal,Jeszenszky,Kónya.Helyi szinten Dienes Laciék a képviselőtestület szó megcsúfolása.Amatőrök.

 

A szauna hol volt?A Kövesd-közeli adóháznál van a bunker domb formájában .Látszott a szentistváni útról a szürke kis-ház a tetején.Mindig azt gondoltuk mindenki a toronyban van-közben pedig a szolgálati helyeken voltak a katonák.Hol voltak az őrhelyek pontosan a reptéren?Hatalmas garázsok-mondtad-ezek Klemón voltak?Ki volt a laktanya parancsnok?Hol volt a központja a három területnek?Hogy működtették a "kompexumot"?Hány ember,század kellett ehhez?A helyi HT-k tettek titoktartási fogadalmat 30-50 évre?A tornyot csak az aktuális repülés-irányító nyitotta és zárta ugye?Ha nem volt ott állandó szolgálat?Kutyákat nem láttam ott,Át gyalogoltunk Klemóra állományváltáskor ahogy bevisz az út a reptérről volt egy sorompó őrhelyel-a kifutó pálya felől megyünk-benn vagy a sorompón belül akkor egy magas rámpán -félkör-íves tégla fal-rádiós kocsi rajta.Tovább a hosszú barak sor mellett egy pár sín ,katonák ülnek az ajtóban mi pedig megyünk mellettük 10méter távolságból.Orosz tiszti sapka szojet címerrel,rangjelzések nagyon jó állapotban kidobva "CA" ez volt a rangjelzéseken.Megjelenik hirtelen a disznópásztor egy orosz kiskatonával és kérdi:nem féltek hogy a seggettekbe lőnek?Azzal mi keresztbe vágtunk a Klementínai erdőn és hazajöttühk.

Érdekes képeket csináltam ott még most is ill láttam a bokrok között.Beton talapzatok mintha valamit lefednének,nyílások betemetve,nagy árok kiásva beton talapzat a tetején -lyukakal-alá vezet egy betongyűrű.Indokolatlanul magas kiemelkedések egy sík területen.Az erdőnek Klementínán tényleg életvédelmi szerepe volt?

Folytassuk innen ha nem bánod.

Hálásan köszönöm a konstruktivitásod.Adazol.

 

 

 

Előzmény: postás91 (21208)