mrwolf Creative Commons License 2000.01.17 0 0 90
Hello mindenki!

Veszprém szép város, márcsak élhetővé kéne tenni.
Szerintem sok a kispolgári gondolkodó szeretett városomban.
Azért a DC körüli cirkuszok elég jól mutatták a város egyes nobilitásainak hozzáállását.
(Ez csak egy picike megjegyzés lenne.)

És azért bár van a városban egy-két nagy ace :) , local heroes , nagyot kuzdenek.
Mi hát a baj?
A fiatal értelmiségiek jó része elhúz másfelé. Saját gimnazista baráti körömnek ma már csak
egyetlen tagja lakik Veszprémben. Na jó, mostanában egy másik hazaköltözött Győrből.
Ennek a társaságnak (szűkebben kb. 8-10 ember) bármelyik tagja boldogan élne Veszprémben, ha egzisztenciálisan ebben lenne perspektíva.

Innen úgy tűnik a veszprémi elit kicsi. (Hofi poénját kifacsarva: egy elitünk van, ebből kell mindent megoldani.) Az arcok az unalomig ismertek. Mindenki ismer mindenkit ?
Talán nem de mindenki tud sztorizni mindenkiről.

Én rendszeresen hazajárok, informálódom, kacarászok egyet a Naplón, és most még azt mondom : minden ugyanolyan. Na, jó a Lajost kipöckölték a Szürkekabátból, de legalább még nem húzták fel a Mekit a kórház előtt. Legalább a kocsmák soxínűbbek (Münchausen, Drink Tracy, meg az új Art) de azért még símán kivágtak a DC-ből az ELTE-s diákommal, mer'hogy az nem veszprémi. Éles cipőügyét, meg a többi fotexes botránykát a helyi sajtó gondosan legyengíti mielőtt beadná a népnek, a pesti médiacápák persze sokkal kegyetlenebbek, úgyhogy pár dolog kicsit jobban megszellőzik. De legalább lehet a tornaterem (csarnok?) tetején lévő traverzbe kapaszkodva üvölteni, ha a mocskos bírók már megint a Barcának fújnak.

Én azért hazavágyom.

mrwolf

Ui. A lékkör lehet, hogy mosmár tényleg fagyottabb lesz.