Körtvélyesi Creative Commons License 2022.02.14 0 2 19218

Kedves Arpad-Lajos!

 

Igen egyszerű teszt volt. A szomszédom (Szerbia, ott hivatalosan is van ilyen BT x kukoricaféleség) GMO kukoricából készíltett málét. Sem ő, sem a kutya, sem a baromfi nem volt hajlandó elfogadni, megenni: ott rohadt meg az udvar közepén ez az étek. Mint írtam és erre több irodalom létezik, az egerek sem foglalkoznak az ilyen csöves takarmánnyal. A GMO szójatáblát a vadludak nagy ívben elkerülik. Elképzelhető, hogy rossz és összesküvés-elmélet-gyanús irodalmat nyálaztam át: F. W. Engdahl: GMO A Pusztítás magjai (meglehetősen gyenge a magyar fordítás) és a Jeffrey Smith: Seeds of Deception. Az utóbbit szerbül olvastam, nincs magyar fordításról tudomásom. Aztán intő példaként ott van Pusztai Árpád esete... Vegyész-gyógyszerészként nem szeretem a "teremtő ember" forradalmi, profitoriantált ötleteit, a kiveszett alázatból kérnék vissza egy kevéskét. Maradok a rettentően ósdi felfogásnál, a kapanyél alkalmazásánál és a már elfeledett savanyú eperfa, házi berkenye, vérbélű körték stb. szaporításánál, telepítésénél. Hát,  többek között ezek miatt is, sokan hülyének néznek... 

Előzmény: arpad-lajos (19217)