Alpári Gnác Creative Commons License 2022.02.07 0 2 583

Ma megint felvételről megyünk, de most ilyen hamar meg tudom tekinteni a műsort, mert izgulok a végtelenségig, micsoda nagy találmányok lesznek, fel lesz-e ma találva a főtt tojás 500 milliós cégértékelés mellett.

 

Első versenyzőnk Roland, ingatlanos, az elemzések nagy szerelmese, a jövőbe is belelát.

Remélem technikai elemzésekkel jön, ahol a hold állásából következik a búza ára.

Ez is segíteni akar az embereken, érdek nélkül, fasza! Csak már unalmas.

Egy kihúzható rádióantennával mutogat, a válások száma összefügghet azzal, hogy szar helyen lakunk, de már el is veszítettem a fonalat.

Ingatlan és párkapcsolati elemző rendszer ez, összesen 17 ezer szempontot vesz figyelembe, ezt vajon hogy szedte össze és főleg mikor?

2500 felhasználója már van is, 7 milliót költött, meg az apró, akkor ez 300 milliót fog érni.

12 millió 5%-ért, már megint majdnem eltaláltam:)

Na de van itt bevétel egyáltalán? Ez eddig nem érdekli a cápákat.

Oké, de mi a faszra jó ez tulajdonképpen?

Bevétel nem volt, ez végre kiderült, de nem is az a modell, hogy bevétel legyen, hanem hogy beszálljon valaki sok pénzzel.

Majd lesz reklám, végül is a facebook modell ez, csak hát...

A jövő évre 15 millió, aztán 97 millió, majd 155 millió bevétel lesz, mert ő annyit tervez.

De miért 97, akkor miért nem 100?

Na jó, ennyi idő elég is volt erre, ez egyszerűen nem szól semmiről.

Van extra ajánlat is, amikor is nem adna semmit, viszont kicsit több pénzért.

Nincs is befektetés, nem is értem.

 

Hopp, itt is a következő, Ágota.

Kiskosárral jön, paprikát tenyészt, ami nemzeti kincs és ő fogja elérhetővé tenni a magyarok számára.

Akkor az, ami lassan már minden kajában benne van és piros, az vajon mi lehet?

Családi hagyomány a paprikázás náluk, 7,5 ha területük van, az nem is kicsi.

100 tonna paprikát csinálnak egy évben, ebből 70 millió bevételük van, 20 milliós haszonnal.

20 milliót kér 20%-ért, nem is értem, van termék, van bevétel és akkor csak 100 millióra taksálja a céget, az előző statisztikus meg 240-re a magáét...

Ez első blikkre nem néz ki rosszul.

Sok a kínai paprika valóban, de az a baj, hogy a magyar paprika általában szar és drága.

Fejleszteni akar és gépet venni. De a plusz paprika honnan fog jönni? Felvásárolják innen-onnan? Mert az azért kissé rizikós.

Most mindenki kiszáll? Tényleg?

Na jó, ez egy faszság!

Van termék, van szemmel jól látható haszon, 30%-os margó van és nem majd jövőre, meg majd egyszer, hanem most, nincs elszállva az értékelés, a csaj képben van, nem is kér sokat, hát egyértelmű, hogy ez aztán senkit sem érdekel, ezek kizárt, hogy normálisak!

A csaj ott hibázott, hogy nem a Marson akarja termelni a paprikát, mert ha ott akarná, nem tudna elhajolni a százmilliárdok elől.

 

Nagyon haladunk, már a harmadik versenyzőnél járunk, akik egy család.

László, nem értem, mivel foglalkozik, de majd biztos kiderül.

A csajok, akiknek jó a hajuk, legalábbis szerintük majd szerelnek, László közben bemutat.

Joomp! ez a termék, 5%-ot máris ajánl, ingyen, ha valaki kitalálja, mi van a dobozban. Szerencsére nem találják ki, ágykeret van a  dobozban.

1,2 millióan laknak albérletben, 56 ezer ágy kel el évente.

Ez egy szétszedhető ágy, vihetjük a következő pecóba.

6 ezerből jön ki 1 db és 20 ezer haszon van rajta.

5 millió 20%-ért, közben a hölgyek össze is rakták az ágyat.

25 milliós értékelés, nem is értem, nem volt otthon több nulla?

Ez az ágy 1 méter széles, így kiszállítja a pósta.

Levi rátelepszik, de inog alatta, kételyei vannak.

50 ágyat eladott már.

Nem tűnik ez rossznak, de ezúttal egyetértek, ez nem elég érdekes dolog ahhoz, hogy befektetni lenne érdemes.

Csinálja tovább és ne 1,5 millióért akarjon weblapot csináltatni, hanem szánjon rá 2 napot és csinálja meg maga wordpressben.

 

Dániel jön, aki valamiért azt gondolja, hogy jól néz ki, pedig hát...

Ha pénzt adunk neki, mindenki olyan szép lesz mint ő, ajaj...

Pubertáskori kozmetikai problémáit az egész férfitársadalom szebbé tételére vetítené ki, mindenféle bizbasz ez, nem adott el még macsó terméket, mert ez a neve, de azért 50 millára teszi a cége értékét.

Van elvileg 70% margója, mondjuk eladás nélkül ez csodálatos, de úgy beszél, mint egy robot, mármint egy régebbi, mert a modernebbek már jobban hangsúlyoznak.

A nevet és a logót levédette, végülis nincs is annál fontosabb egy kozmetikai termék esetén.

Na jó, ezt nem értem.

A netről megnézte, hogy mi lesz jó egy arckrémbe, aztán valaki ezekből meg ami még kell bele kifejlesztette a kencét.

Lakatos kérdezi, kik a versenytársai, de nem nagyon tudja, majd én segítek: ilyenek, hogy L'oreal, Schwarzkopf, Revlon, stb...

Moldován szerint ügyes, mert nem ért semmihez, de létrehozott egy terméket.

Oké, csak nem hozott létre, mert amit nem adnak el, az nem termék. Az jó eséllyel szemét lesz hamarosan.

Kiszállnak, mert nem tinédzserek, bravúros indoklás, mert szó nincs arról, hogy ebbe be kellene fektetni, na de ahhoz nem kell süketelni.

 

Nem is lesz sikersztori?

Elfogytak a fantasztikus sikerei a műsornak?

De lesz!

A mackógatyás sutyerák a mai siker, a gipszkezes.

Legalább nem ruhára költötte a befolyt lóvét.

Két monitoron láthatók a grafikonok, csodálatos, ezt hívják parasztvakításnak.

De 100 milliós forgalma azért van, hmmm...

 

Na jó, jöjjön a mai befektetett, Anna és János.

Párkapcsolatot jobbítanak, vagy mifene.

Így teszik jobb hellyé a világot, jaj de unom már ezt!

Anna pszichológus, tudja amit tudni kell, János pedig a földön van kettő fokkal, bármit is jelentsen ez.

A párok nem beszélgetnek már hajnalig és ez baj, mert beszélgetni kell, ezt tudom igazolni.

Na de a nagy beszélgetést nem lehet tervezni, pedig kellene és erre csináltak egy csomag kártyát, az majd beszélgettet, fel is robbant az internet, el is adtak mindent, amijük volt.

26 milliós bevétellel csináltak 15 millió profitot, így 10 milliót kérnek 10%-ért.

Sok a szám, de ha jól értem, 10 ezer körül van egy ilyen csomag, kockával kell dobni és aztán a megfelelő kártyáról felolvasni a kérdést, hogy például mikor lettél szerelmes?

Na de lehet nyerni, vagy hogyan lesz ez egy játék?

Lakatos ajánl 5 milliót 10%-ért, akkor kell még 5 millió.

Na majd a Szabina. De ő se. Akkor most mi lesz?

Ja, hogy a Petya még nem szállt ki? Azt hittem. Pedig az előbb azt mondta, nem érdekli, mert nem tudja megtízszerezni a befektetését, aztán mégis érdekli.

Rászólt a szerkesztő, vagy hogy?

Alkudozás jön, 16%-ot adnának 10 millióért.

De nem marad a 20% és kész.

 

Nem tudom, valahogy minden adás kicsit gyengébb az előzőnél.