Törölt nick Creative Commons License 2022.01.24 0 0 2537

Egyébként ha megnézed az utolsó 10 percet, a fickó becsületesen megmondja a frankót.

Mai tudásunk szerint ez a legjobb mezőelmélet, viszont ismerjük a korlátait is. Tehát nem ez lesz a végső elmélet.

Például arról beszél, hogy a fizikusok többsége ignorálja a gravitációt.

Gravitáció nélkül pedig nincs Planck-hossz, nem lehet kiszámolni.

Na de most mondd meg nekem igaz hitedre, a megmaradási törvények közül miért nem veszik figyelembe a perdületet?

És bár nem tudom, hogy a fizikusok merrefelé tolják majd a szekértábor szekerét. De a jövő század fizikájának egy lehetséges kérdése például ...

a korábbi ábrán szereplő konzervált mennyiségek mélyebb értelmezése.

Az csak fenomenologikus leírás, hogy bizonyos kvantumszámok megmaradnak. Habár ezek vándorolnak a különböző mezők között. Az elektronság, müonság.

Noether óta úgy gondoljuk, hogy a megmaradó mennyiségek mögött szimmetriák lappanganak, nemde?

Mégis miféle szimmetria lehet a müonszám, leptonszám, baryonszám hátterében?

Becsületesen megmondom neked a véleményemet. Szerintem csak egyetlen mező létezik fundamentális szinten, és ezek a kvantumszámok az alapvető mező rezgési módusaira jellemzőek. És persze az is kérdés (legalább számomra), hogy miért az ismert mezők léteznek. Miféle szabály határozza meg a lehetséges mezők fizikai tulajdonságait?

Előzmény: Elminster Aumar (2529)