Törölt nick Creative Commons License 2000.01.11 0 0 818
Kedves Sanyi bácsi!

Tudod én mást éltem meg, mint Te, amikor végignéztem a teljes műsort, s mást korábbi életemben... Belőled az beszél, amit a gondolataid végén írtál: nemzet, haza, szívdobbanás... Szerintem sincs semmi köze egy amcsi firkásznak ahhoz, amit mi csinálunk, de ez nem ilyen egyszerű... Azok ott odaát eldobták egyszer maguktól az angol koronát, s már nem kell nekik, ezért nem értheti meg, hogy itt ez a kis nép miért csinál a mai világban ilyesmit... No nem is lettek nemzet, mármint a mi európai mércénk szerint, de bennük ez él, nagy nemzetnek tartják magukat korona nélkül is!

Bennem más él, közelebbi ahhoz, ami Benned, de azzel a január elsejei cirkusszal bizony én sem értek egyet! Nem, mert annak a koronának jó helye volt ott, ahol volt a Nemzeti Múzeumban, s ha méltóbbatt akartam volna, talán a Várba vittem volna a Történelmi Múzeumba, de nem a politikai csatározások, mocskolódások, botrányok, intrikák közelébe, hogy hatalmi harc tárgya legyen ismét, mint volt már oly sokszor! Nem vittem volna oda épp azért, mert bár a szerepéről és amit a hozzá kapcsolódó, jó 500 éves Szentkorona tan képvisel mást gondolok, mint Te, van viszont bennem egy tisztelet iránta! S épp ez a tisztelet adna nyugtot ennek a történelmi ereklyének, ha már a Himnuszban oly sokszor elhangzó sorok csak elhangzanak, e korona szerintem épp nyugalmat érdemel, ha már a nép nem kapja meg!

Előzmény: Sanyi bácsi (814)