melegetszeretnek Creative Commons License 2022.01.19 0 0 1239

"Tehát még úgy sem tudom felfűteni a szobát 26 fokra hogy csak egy kör megy."

- Hányas fokozaton volt ekkor a szivattyúd?"

3-ason ment. 

Ma reggel 8-kor indítottam a fűtést a házban nagyjából mindenhol 19 fok volt. Délben amikor hazajöttem ebédelni a fenti hideg szobában 21.6-ot mutatott (megint!) a mellette lévő hőmérő kb 0.6-1.0 fokkal többet. A ház többi helyiségében is hasonló volt a hőmérséklet. Reggel 8 és délután 1 között 4.5 m3 gázt 

fogyasztott. Munka után 5 órakor amikor hazaértem a hideg szobában még mindig 21.6-ot mutatott a ház többi részében meleg volt már túl meleg is nekem (23-24 fok) ami nagyon jó bár lehet hogy a 9 órás fűtéshez képest még ez is kevés. 12-17 között 3.08-at fogyasztott. Arányaiban valamennyivel kevesebbet

fogyasztott délután olyan 3.5-3.6 között lett volna a reális de gondolom ezt nem lehet ilyen pontosan meghatározni. Ami furcsaságot tapasztaltam hogy a hideg szobában ekkor a beton hideg volt, nem jéghideg de nem volt meleg. Rá fél-egy órára amikor néztem akkor már langyos/meleg volt. Úgy tűnik mintha

nem mindig fűtené azt a helyiséget vagy nem tudom. Mindig elfelejtem elhozni a cégtől az infra hőmérőt de hétvégén jó lenne kipróbálni hogy pl óránként rámérni és lehet hogy tényleg nem fűt mindig.  Most rajtahagyom már a fűtést éjszakára aztán meglátom mi lesz reggelre. Amit tapasztaltam még hogy

1-esen a szivattyú szinte semmit nem fűt de úgy néz ki hogy a gáz ugyanúgy fogy. 3-ason így fűt ahogy leírtam. Esetleg nagyobb teljesítményű és/vagy több szivattyú segíthetne? 100m2 az alapterület. Jelenleg egy db 60-as van és az lent van a kazán mellett. Ami a hőfokokat illeti így hogy levettem 40 fokosra a kazánt 

a fenti kör is lecsökkent 35-30-ra (eddig 40/35 volt) a lenti 40/33-ra (eddig 45/35 volt), tehát az 5 fok különbség ugyanúgy megmaradt.  A szerelő szerint vagy a szivattyú gyenge, vagy a víz kevés vagy a rendszer ennyit tud tehát amennyit fűt annyi el is megy. Létezik ilyen?

Ami még lényeges lehet hogy ez egy kétszintes ház és csak a lenti 100 m2-es részen van fűtés a fenti ~60m2 levan zárva, ez eddig is így volt a régi radiátoros rendszernél. Ha minden jól megy idén/jövőre meg tudom csináltatni a fenti rész fűtését is de az nem raknám feljebb 18-19 foknál mert nem használom egyelőre a fenti részt.

Előzmény: kitadimanta (1238)