melegetszeretnek Creative Commons License 2022.01.18 0 0 1237

"Nekem olyan van, aminek a tetején vagy egy kicsi sapka, ami teljesen lezárja a nyílást, hogy még véletlenül se csöpögjön. A légtelenítéshez kicsit ki kell tekerni, hogy távozhasson a levegő."

 

Nekem állandóan nyitva van és a szerelő azt mondta hogy ez normális így tud távozni a levegő.

"Ez valóban nem normális dolog kivéve, ha volt a rendszerben levegő és távozott, akkor is lecsökken a nyomás.  Figyelni kell, mi történik a későbbiekben."

 

A nyomás azóta is csökken a szerelő szerint ez teljesen normális (csak ne kelljen kijönni megnézni...) Mostanában szinte egész nap ment a kazán így nem tudom hogy mennyi a nyomás fűtés nélkül de fűtéssel 1.2. Amikor rátöltöttem akkor 1.5 volt fűtés nélkül, fűtéssel 2.0, tehát ahhoz képest 0.8-at

csökkent másfél hét alatt.  

 

Az elmúlt napokban teszteltem több mindent, de 21-22 fok fölé sosem sikerült fűtenem még akkor sem ha egész nap ment a kazán. Ami érdekes hogy mindig megáll 21.6 foknál  a termosztát illetve a lenti részen egyszer mértem 21.8-at. Volt olyan is hogy 8-12-ig felfűtötte 21.6-ig (19-ről) aztán 17-kor amikor 

hazajöttem ugyanannyi volt. Olyan mintha ez a hőfok környékén visszavenné a kazánt, fűt de nem olyan intenzitással.  Az előremenő / visszatérő hőfokok viszont rendben vannak, lent 45/35 fent 40/32. Tegnap reggel 8-kor indítottam a fűtést ment egész nap megállt 21 fok táján, aztán azt ma reggelig tartotta.

Ma reggel beállítottam a termosztátot 30 fokra, délben 1 fokkal lett több mindössze, de a kazán keveset fogyasztott, összesen 4m3-t. Tegnap ugyanezen időtartam alatt ~8m3-t fogyasztott. Van különbség a fogyasztásban hogy milyen a szoba hőmérséklete? Pl tegnap 19 fokról indult és ment 4 órát ez alatt 8m3-t

fogyasztott, ma 21 fokról indult és 4 óra alatt csak 4m3-t. 

Próbáltam a hétvégén azt is hogy egy szobát fűtöttem csak, a többi kört elzártam. Kíváncsi voltam hogy így feltudom-e fűteni 26 fokra. 2 óra múlva a hőmérséklet nagyjából ugyanez volt ekkor lementem a pincébe megnéztem a kazánt. A kazán felfűtötte pillanatok alatt a vizet 53 fokra (ami érdekes mert 45-re

volt állítva és amikor nyitva volt az összes kör akkor tartotta is), majd lekapcsolt a fűtés, lehűlt 39 fokra beindult a fűtés fel 53 fokra ott lekapcsolt vissza 39 fokra és így tovább végtelen ciklusban. A fűtés kb fél perc volt a lehűlés 3-4 perc, tehát ~5 percből mindössze fél percet fűtött.

Tehát még úgy sem tudom felfűteni a szobát 26 fokra hogy csak egy kör megy. Hosszútávon azt tervezem hogy zónánként szabályoznám a fűtést de ha pl egy szobában kell a fűtés akkor egy kör lenne nyitva és akkor sem fűtene mert mindig leszabályoz a kazán? Vagy olyankor nem így működik?

Valami ötlet hogy merre induljak? Köszönöm, üdv!

Előzmény: kitadimanta (1236)