natureins Creative Commons License 2022.01.14 0 0 42828

NEm értelek. Idézek a hozzászólásomból:

 

"És fejlődött már annyit a technika, hogy akár képszerkesztővel makróba befotózva  is "elő tudjam hívni"?"

Válaszolok miután youtube, google: Igen, létezik. Ennek "csak" annyi a jelentősége, hogy nem kell beadnom sehova...

De hogy ne legyek off, lapozzunk, és témánál maradjak, a C/2021 A1-est nem tudom hol keressem a képen, pedig Stellariumot is  átnéztem már. Gyanítom, kevés volt az obi hozzá, a 2020 F3-ast szépen le tudtam vele több ízben is kapni, szintén nagy szerencsével, mivel akkor is rengetegszer felhős volt az ég. 

5:30-kor készült ez , de már kint dekkoltam fél négy körül is, 2021.12.09-én. 15 s f/3.5 18 mm, 1600 ISO, de van vegyesen, élesebb kép is csak még nem szerkesztettem, ez is sima RAW-ból mentett. Szinte csak ez az egy éjszaka volt megfelelő hozzá. A kép homályos de a helyet nem tudom belőni hol lehetett, hol kéne keresni. Már arra is gondoltam, hogy sajnálatos módon a fa lehet kitakarja? De több mint valószínű, hogy az obi volt kevés hozzá, mert a körbe ültetett örökzöldek eltakarják az összes közúti világítást, és alig van zavaró fény.

 

Előzmény: lesi fotós (42827)