Pásztörperc Creative Commons License 2000.01.07 0 0 56
Kedves Korovioff!

Nem véletlenül kezdtem azzal, hogy NEM kötözködni akarok: ez a kérdés (számomra) nem "kekeckedés" és nem OFF, hanem éppen a probléma lényege. Úgy vélem, az a normális, ha a politikusok SAJÁT értékrendjüket képviselik (és saját karrierjüket építik) politikai pályafutásuk során. Úgy vélem, az a normális, hogy ha ennek során feloldhatatlannak látszó ellentétekbe keverednek azzal a szervezettel, ahol ezzel foglalatoskodtak, akkor struktúrát váltanak: normális rendszerben a politikus éppen olyan (a végzett munka jellegénél fogva: eleve vezető beosztású) dolgozó, mint bárki más. Emellett olybá tűnixámomra, hogy "tisztogatásról" meg "árulásról" azok beszélnek, akik az önálló értékrend képviselete helyett a vezér iránti lojalitást favorizálják. Úgy vélem továbbá, hogy ez súlyos torzulás — a Horn-kormány éppen eléggé megmutatta, miféle rusnya dolgokat eredményez az ilyesmi.

Még továbbá úgy vélem, hogy minden kormány természetes törekvése, hogy a számára megfelelő embereket helyezze a számára fontos posztokra. Úgy tűnik — számos egyéb jel mellett a Tőled, mint kormánypárti asztaltárstól olvasható "árulózásból" és az ezzel kapcsolatos értetlenkedésedből IS — hogy a mostani kormányzat számára is leginkább a személyes lojalitás teszi az embereket "megfelelővé". Nem tetszik, de tudomásul veszem: eddig se szóltam egy árva szót se a mostani személycserék ellen; ezután se fogok. Azt viszont egyáltalán nem értem, hogy valakik, akik eme, lojalitási elv alapján tesznek embereket különböző beosztásokba, miért aggályoskodnak amiatt, hogy az őket felváltó, következő kormányzat ESETLEG hasonlóképp kíván eljárni — elvégre ebben a gondolati rendszerben ennek magától értetődőnek kéne lennie.

Remélem, így már világos, hogy ez nekem miért nem OFF?

Előzmény: Korovioff (47)