Mono SE Creative Commons License 2021.12.31 -4 0 4208

lehet, én is láttam olyan kapcsolást, ahol két azonos részre van bontva a szekunder és 4 vagy 16 ohmot fogad

 

A Pávó Ferenc (aki tekert nekem egyszer egy brutális hálózati trafót;)) Beagos cikkében viszont csak az AE110-ről írja, hogy fogad más impedanciát is, az AE782/A-ról nem - lehet, hogy kétféle trafóval is gyártották? 

 

 

"...Mindhárom készülék használatát bonyolítja, hogy a jelzett teljesítményeket 15Ω illesztő impedancián adja le. (Bár az AE110 fogadja az 5Ω-os sugárzókat is.) Amikor a BEAG ezeket a készülékeket piacra dobta főként az angolszász országokban zömmel a 16Ω-os sugárzókat használták. Ebben az időben az ORION is gyártotta a PD206 és PD256 típusú szélessávú hangszóróit 15Ω-os impedanciával is. Ezek a hangszórók viszonylag nagy érzékenységüknél fogva jól illeszkedtek a fenti hangerősítőkhöz. Azok, akik a szélessávú sugárzók dinamikai tartalékait és az énekhang vagy az akkusztikus hangszerek plasztikus megszólalását keresik azok egy-egy az ’50-es, ’60-as években felvett LP-ket hallgatva elcsodálkozhatnak azon, hogy miként tudták az esztétikát a technikával így harmonizálni."

Előzmény: tibtiborkaba_new (4207)