sheenard Creative Commons License 2000.01.04 0 0 497
Kihívtál a hóra?

Menjünk ki a hóra... Kérek két hetet: január 20-ig teljesen el vagyok havazva a munkában, csupán annyi szórakozásom van, hogy lazításképpen ezeket beverjem a számítógépbe. Sajnos ölég rég olvastam Hancock-ot, és az agyam hasonlatos a szitához. De előveszem, átfutom, kicsemegézem, és a nyakatokba zúdítom...

Amúgy pedig én nem a történelmi igazság oldaláról beszélek, mert azt SOHA nem ismerhetjük meg. Én csupán a hibás ok-okozati láncokat, logikai bakugrásokat, szándékos csúsztatásokat, elhallgatásokat rühellem...

A szakirodalom kérdéséhez: hány olyan könyvet olvastam, ahol a szerző saját újságcikkeit tűntette fel szakirodalomként! Vagy: anno a Nulladik Típusú Találkozásban (újság), amikor az már kommercializálódott, és kritika nélkül átvett nyugati, tizenötödrangú lapokból minden baromságot, megjelent egy hír a Himalája oldalában talált őskori, több mérföld mély űrhajókilövő lyukról egy cikk. És aztán ezt valaki megjelöli szakirodalomnak...

Nemere, Daniken és a többi "felfedező" valóban hasznos munkát végzett, amikor felhívták a figyelmet egyes dolgokra. De iszonyú kárt is okoztak, amikor mindent meg akartak magyarázni. A magyarázatok egy részéről ugyanis óhatatlanul kiderült, hogy baromság, és éppen ezért a másik részében sem bíznak sokan...

Ott vannak a piramisok. Vannak félkész piramisok Egyiptomban. A munkafázis felénél megállt a falépítés: látni hogy csinálták. Kimutatható, hogy egy nagyobb piramis építése gazdaságilag szinte tönkretette a birodalmat... Hova férnek el az ufonauták, meg a többiek?

Egy nagy baj: huszadik századi aggyal akarjuk megfejteni az évezredekkel ezelőtti ember gondolkodásmódját.

Előzmény: korx (495)