Csekk Creative Commons License 2000.01.03 0 0 496
Sziasztok!
Kedves sheenard!
Én nem tudom, hogy mit kellene gondolnom Nemere Istvánnról, amiért is at a kis pénzecskéjét is, ami van neki, arra költi, hogy információkat vihessen el oda, ahol az NINCS!
Én csak olvasom és mélységesen tisztelem a tevékenységét.
Olvasom már a hetvenes évek eleje óta, amikor még főleg nem divat, hanem szentségtörés volt az amit Ő felvállani mert.
Nem arról van szó tehát, hogy az okfejtéseivel is egyetértek, hanem arról, hogy tisztelem azért, hogy időt, energiát és pénzt nemkímélve, ismereteket terjeszt, és azért meg főkeppen, hogy mer másként gondolkodni. (Magyarországon ráadásúl ez még nehezebb mint bárhol a világban)
Gondolom máris kitaláltad, hogy "Hancocot" is tisztelem a hasonló irányú tevékenységéért:))
(Persze én mindenkivel így vagyok, aki képes, az egyirányúsított gondolkodás csapdájából kilépni.)

"Meglepő dolgokat derít ki, és ad közre jó pénzért. "
Ezt azért meg kellene magyaráznod. Olvastad egyáltalán a könyvet? (Kétlem)
Csak az irodalomjegyzéke, vagy 30 oldal. A hivatkozásai pedig hidd el, hogy kemények, és sok témánál igenis tudományosabbak, mint ami ma elfogadott, a "konzervatív" tudományos berkekben.

Nem tudom mennyire mélyedtél el a tudományos alapokban, de ha igen, akkor a világleíró modellek környékén észreveheted, hogy zavarban van a tudomány.
Gőzünk nincs, hogy milyen a világ. - S bár vannak modelljeink, mégis gyenge hipotézisek mind. vagyis az bármilyen lehet. S ezt csupáncsak azért említem meg, mert pont az ilyen "furán" gondolkodó "renitens" emberek szedik fel és mutathatják meg nekünk az ilyen, olyan okból elhagyott, kihagyott tényeket.
Láss csupán egy példát a könyv témaköréből:
Piri Reiss térkép!
Ezt azért megkellene tudni magyarázni!

Mellesleg valahol már leírtam, hogy én spec. Hancock következtéseit elhamarkodottnak tartom.
Vagyis szerintem kizárható, hogy a múltban egy fejlett földi civilizáció létezett volna.
Tehát igen is marad a második verzió.

Üdv:
Csekk!

Előzmény: sheenard (494)