BIGdaddy Creative Commons License 2000.01.03 0 0 424
"A molosszusok között talán lenne rövid szőrű, őrző-védő, de a családdal kedveskedő, hízelgő kutyu - kérdés, hogy a turcsi orruk miatt tetszenek-e"
Bocs, de ezt a mondatot nem teljesen fogtam fel :)
Egyébként a problémám lényegét átláttátok mindannyian. Valami kompromisszumos megoldás kellene, a kutya fajtája szinte majdnem mindegy (ha fajtiszta), mert én a kutyát, mint olyat szeretem. Tetszeni meg gyakorlatilag minden kutya tetszik, nem vagyok egy válogatós fajta. Kedvenceim vannak, de szinte mind az :)

Ami fontos, az a barátságos külső, mert ugye a városban nehéz naponta olyan helyre vinni a kutyádat, ahol mások egyáltalán nem jelennek meg és én sem szeretem a marcona külsejű kutyákat (másét), még akkor sem ha "nem kell félni, nem harap!".

A testőrség nekem kimerülhet abban, amit Cowboy írt a saját kutyájáról, kérdés, hogy ez mennyire általános, mert azért furcsa, na.

A rövid szőr nem allergia miatt van, hanem pont azért, hogy könnyebb legyen takarítani... Lehet, hogy én gondoltam rosszul, és pont azt nehezebb? :)

Ja, igen, leírná nekem valaki, hogy mekkora egy vizsla? Tudom, ezer helyen megnézhetném, de most inkább nem :) Egyébként láttam már, nem az a gond, csak saccolni nem tudom. Kösz.

Valami egyéb, kisebb? Alapelvem, hogy ha kutya, akkor kettő, és egy egyszobás lakásban két ekkora kutya, hááááát... még két kicsi is húzós. Viszont melyik kistermetű kutya alkalmas kicsit testőrködni?

Előzmény: Robin (419)