Naidyonov7 Creative Commons License 2021.12.05 0 0 433

Tiszteletem minden fórumozónak!

 

Remélem a kérdésem illik a témába. Jó ideje érdeklődöm a fegyverek témája iránt. 5 éve gyűjtök hatástalan fegyvereket, és elméleti szempontból úgy érzem tudok ezt-azt a működésükről. 21 éves vagyok és szeretnék belépni egy sportlövész egyesületbe, hogy szélesítsem a látókörömet és éles fegyvereket is vásárolhassak, fejlesszem magam gyakorlati téren is. Nyilvánvalóan ez nagy felelősség és ezzel tisztában is vagyok. Ami érdekelne, hogy általánosságban mire számítsak ha belépek egy ilyen egyesületbe? Először csak légfegyverekkel, 22-es kaliberű fegyverekkel lőhetek és van átfutás az éles fegyverekig( x hónap, év stb.) vagy ez nagykorúaknál csak egy alkalmassági kérdése? Illetve amennyire tudom, fegyverviselési engedélyt is könnyebben kaphatok, gyakorlatilag sportlövész engedély nélkül esélytelen is lenne. Hálás lennék ha valaki aki benne van a témában régebb óta, ki tudna segíteni ezekkel a kérdésekkel. Leginkább muzeális fegyverek gyűjtése miatt érdekel, tekintve hogy sok éles fegyver töredéke a hatástalan daraboknak. Válaszokat előre is köszönöm! (a képen az első beszerzendő darab szerepel)