altimus Creative Commons License 2021.12.05 0 0 92532

Azert eleg sok aspektusa van ennek a kerdesnek. 2020-elejen az elso hullamban kiurult Budapest. Estenkent neptelenek voltak az utcak, az emberek otthon maradtak. Maszkot azert nem hordtak az elejen, mert nem volt. Aztan lett, es hordtak is. Ha ma megnezzuk a covid hullamok lefutasat mo-on akkor azt latjuk, hogy az elso hullam semmi nem volt, (pl halalos aldozatok szamaban), a tobbihez kepest.

 

Aztan azota lassan eltelt ket ev es az embereknek nagyjabol eleguk is lett a virus parabol. Nemcsak mo-on, hanem sok masik orszagban is. Sokan akarjak vissza a normalis eletuket, szinhaz, mozi, koncertek, barati tarsasag, munka, utazas ... es akar tudatosan is azt mondjak, hogy ezert hajlandoak kockaztatni.  Elfogadja a tarsadalom a halalos aldozatokat ...

 

Epp ezert nehez megtalalni a megfelelo kompromisszumokkal megkotott kozeputat. En pl. utaltam a maszkot, de most a 4. hullam idejen siman felvettem pl. vasarlashoz akkor is, amikor nem volt meg kotelezo, es ezzel egyatalan nem voltam egyedul. Szoval normalis, konzekvens, kozeputas kormanyzati dontesek kellenek. Amik nem probaljak a zero fertozodottseget es terjedest elerni, hanem a tarsadalom es az eu rendszer altal toleralhato savban tartjak a helyzetet. Pl. szerintem a rendkivuli allapotot el kellene engedni, mert ez direktben veszelyeztetheti pl. a 22-es valasztas tisztasagat. Ugyanakkor pl. bejonni latszik a regisztracio nelkuli oltas, ugyhogy az oltopontok folyamatos uzemeltetese szukseges. Hasonlokepp az oltobuszok hasznalata is szukseges lenne. Szukseges lenne elerni ezzel a hatranyosabb kistersegeket ...

Előzmény: BZoltan (92530)