bence52 Creative Commons License 2021.12.02 0 1 27807

Az életmódváltozáshoz fűznék néhány gondolatot. Nem ismerve a kürölményed, a lehetőségeid, pusztán figyelemfelhívó célzattal. A helyedben mindenképpen több mozgást vinnék be az életedbe. Tudom, hogy jönne a viszontválasz, hogy mozogsz eleget, amit én el is hiszek, de mozgás és mozgás, rendszeresség és rendszeresség között hatalmas különbség van. Nem vagyok benne szakember, csak azt tudom továbbadni, amit én is csinálok és amit az orvosok javasoltak. 

Szóval kellene nézned a környékeden egy uszodát, egy konditermet és fel kellene térképezned a lakókörnyezeted, hogy hol lehetne kocogni. 69 éves és 185 magas vagyok 125 kg-val. A belgyógyász azt mondta, hogy naponta 10 ezer lépést legalább meg kell tennem. Tudom a válaszod, nyugdíjasként én megtehetem. Valóban nagyobb a mozgásterem az igaz, de valamilyen színten mindekinek sikerülnie kell beépíteni. Ahol és amikor tudok a BKV helyett gyalog járok. Például séta gyanánt a Velencei tó déli partján végig sétálni oda-vissza. Lehetőleg minden másnap 2 órás edzőterem. Ha jól állítod össze az edzéstervet, akkor sokat segítesz magadon. Minden edzőteremben van személyzet, akik szívesen segítenek.   

Előzmény: Törölt nick (27804)