bob lee SWAGGER Creative Commons License 2021.11.12 0 0 19456

1igy utolag visszagondolva a nyugdijjal kapcsolatban igazatok van... csak probalok otletelni.

2 nem vagyok kepbe a tomegkozlekdessel mert mindenhova biciklizek. az egyetemistaknak ingyenes a tomegkozlekedes? mert akkor lehet megerne a Rdam melletti varosokat megnezni nem?

 

 

3viszont en epp hazvasarlasban vagyok. beszeltem tobb makelarral, es kb mindenki mast mond, az arak meg a csillagos egbe.  soot mivel en hollandul nem nagyon beszelek hanem angolul van egy olyan erzesem hogy le akarnak huzni.. pl. legutobb az egyik adott ajanlatot ahol3% volt a sajat jutaleke es melle 450eur-t csinal vmi ismerose muszaki szakvelemenyt a haz allapotarol. megkerdeztem hogyha megvennem a hazat ahol az o ismerose csinalta a muszaki velemenyt es kiderul utolag hiba amit nekem nem jeleztek jar-e nekem vmi karterites/megjavitjak akarmi. mosolygott, nem ez csak egy 450eur velemeny. anyad...

elkeseredettsegembe (nehogy vmi regi hazat vegyek ami ramdol) elkezdtem nezni az uj epitesu ingatlanokat, amik kb fel millio eurotol indulnak... itt meg azt mondtak afat- kell fizetnem mivel a haz uj lenne 21% ez egy fel millio euros ingatlan eseten 100k eur. szoval kapasbol 600k rol indulunk. ez tenyleg igy van? nemtudjatok?

ill. mi van akkor ha vennek egy hasznalt lakast hitel nelkul? kell-e vmi extra dijat fizetnem? mert talan itt/ vagy FB-on olvastam hogy van ilyen extra tax/kamat de egy ingatlanos mondta hogy nincs.

mint vevo kell-e nekem makelarr vagy inkabb a makelar-on megsporolt 1-2-3% jutalekot koltsem hazfelujitas/renovalasra? mit gondoltok? vetel eseten mennyit segit 1 makelarr?

Előzmény: mirla (19455)