FERENSZ Creative Commons License 2021.11.10 0 0 2369

Vitesse Peugeot 106 XT:

 


Bizonyára mindenkinek akad olyan modellje - már ha akad - amit anno megbánt hogy eladott.
Nos nekem ilyen volt a Vitesse Peugeot 106-os is.
Igaz ez most nem az, mert az az ezüst volt, amit azóta újra beszereztem, de most belefutottam egy pirosba.
Eredetileg nem terveztem venni semmit, de természetesen börzéről nagyon ritka hogy úgy jön el az ember hogy nem vett semmit :D
Kingsman ügynökkel is találkoztam, majd kimentünk kicsit levegőzni.
Én ittam egy üdítőt, Őt pedig meghívtam egy kávéra.
Kicsit elbeszélgettünk, majd visszanéztem mert csak nem hagyott ez a kicsike engem nyugodni.
Egy doboz tetőbe volt kipakolva más autókkal együtt.
Szerencsére gyorsan átnéztem és semmi hibát nem véltem rajta felfedezni.
Vagyis csak egyet.
A vezető oldali tükör-műanyag ajtóberakás ki volt mozdulva, de lévén hogy szerencsére megvolt, ezt egy könnyed mozdulattal vissza lehetett tenni a kialakított helyére :D
Rákérdeztem az árra - mivel a szokásos külföldi cseh vagy milyen eladóknál leltem fel - és már fizettem is.
Persze nem egy olyan szép modell mint egy mai, de Én mégis imádom.
Amúgy az is meglepő hogy alig van súlya, pedig fém.


Első ránézésre úgy tűnik mintha nem csukódna rendesen az ajtaja, de ezt meg lehet oldani, mivel be lehet csukni, inkább a kis fekete festés van rajta picit elcsúszva, ezért ilyen.


Ahhoz képest egyébként hogy nem egy mai minőségi modell, nagyon szépen megvan csinálva szerintem, főleg a hátsó lámpás kialakítás hogy így megcsinálták.
Nagyon szép.

 

106 & 206:

 


Következő bemutatásra váró példányom, egy különös szerzet lesz, mely nem nagyon van 1:43-as modellben.