szicsu1007 Creative Commons License 2021.11.10 0 0 1749

Ez egy jó kísérlet volt!:-)

Ha kihúzom a kamera patch kábelét a routerből, majd a routert resetelem 8-10 másodpercre (van rajta egy KI-BE kapcsoló gomb!), akkor az Unknown sor eltűnik a DHCP listából (persze a routernek előbb magához kellett térnie!).

Ha most visszadugtam a kamera patch kábelét a routerbe, akkor az Unknown sor szinte azonnal megjelent.

A fentiek nekem azt súgják, hogy az Unknown az maga a kamera, másrészt hogy nem WiFisen csatlakozik a routerhez, hanem a patch kábellel.

 

Ezek után játszottam még a kamera Powerrel meg közben router KI-BE, de semmi újdonságot nem fedeztem fel. Az Unknown sor csak akkor létezik, ha Power ON és patch kábel bedugva.

Akár Power ki, akár patch kábel kihúzva, az Unknown sor eltűnik a listából (ehhez persze router KI-BE kapcsolás kell - lehet, hogy Refresh is elég lett volna(?).

 

ez a MAC cím ez kimondottan wifi kliensekre vonatkozik

 

Ezt nem értem:-(( A MAC address nem OUI vendor vagy manufacturer azonosítására való??

Pl. nyakoncsíptem néhány asztali PC alaplapját, sőt a routeremet is MAC address alapján.

 

Az Unknown valóban mindig később kér/kap IP címet, mint a PC (lustább:-))). Ezzel nem tudtam mit kezdeni...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1747)