estvan111 Creative Commons License 2021.11.06 -2 1 120763

Végignéztem most pár nemzetközi és  hazai, nívós természetfotós és egyéb témájú fotópályázat díjnyertes képeit, hogy lássam mennyire képtelenség lenne egy pentaxal megcsinálni ezeket a képeket.  Nem nagyon találtam olyat amit egy pentaxal technikailag nem lehetne elkészíteni. Persze ezek a képek nem a fényképezőgépek technikai paramétreitől lettek ilyenek. Természetesen leméretezve élveztem a képeket számítógépen nézve.

 

Ma már minden képet kizárólag internetre leméretezve használok, átlagosan 1 mb méretben és képeket is így nézek, leginkább mobilon vagy számítógépen. Néha csinálok 2 méteres nagyításokat is nagyon élvezhető minőségben. A pentax a magas iso képességével mindig az élmezőnyben volt. Lehet, hogy az élességállító algoritmusa nem a legjobb, de számomra jól használható. Nem vagyok technikaellenes. Biztos van a fejlesztéseknek értő kezekben értelme. Nekem ezek nem érnek meg egy két millió forintot. Az átlag juzernek, de sok profinak sincs szüksége a legtöbbjére. A képek felhasználási mérete leginkább csökken. Sokkal nagyobb szerepe van a témának mint a technikai paramétereknek. Persze aki reggeltől estig szembefutó kutyákat akar fényképezni, ami manapság renesszánszát éli, vagy gyurgyalagok forduló idejét csilliárd fotóval, azoknak nem feltétlenül pentaxot ajánlom.

Előzmény: Tab (120761)