Tea33 Creative Commons License 2021.11.04 0 1 273

Sziasztok! Egy jó ideje nem szólt hozzá senki a témához, azonban megfogadtam, ha megkapom az eredményem, leírom a tapasztalataim a kombinált teszttel kapcsolatban, remélem ezzel erőt adva másoknak. 33 évesen második babánkat várom. 11 hetesen vért vettek, amelynek eredményét egy hét múlva a 12. heti genetikai ultrahangon közölte az orvos. A szabad béta-Hcg szintem háromszorosa volt a normál értéknek, az ultrahangon azonban minden paraméter a normál tartományban volt. Összességében a közepes kockázatba soroltak Down-szindrómára nézve (1:307). Az eredmény hideg zuhanyként ért, napokig le voltam fagyva, holott tudtam, ettől sokkal rosszabb eredmények is léteznek. Egyedül a negatív ultrahang adott némi erőt. 

Az orvos javaslatára kértem a Prena tesztet, amely a szabad magzati DNS-t vizsgálja és egyértelmű választ ad a kombinált teszt kockázatbecslésével ellentétben. Az eredmény negatív lett, 8 nap alatt meg is érkezett. Utólag mindenkinek azt tanácsolom, ha teheti, hagyja ki a kombinált tesztet és a kockázatbecsléssel együtt járó bizonytalanságot és már első körben Prena tesztet csináltasson. :)

Üdv,

Egy aggódó kismama