Jehosua Nazir Creative Commons License 2021.10.30 0 2 25

Ezek szerint te valami magyar bőrbe bújtatott kínai kultúra-rajongó vagy.

Minden tiszteletem, de meggyőzni nem fogjuk tudni egymást kb. semmiről. Alapvetően mást képviselek ugyanis.

 

"hát tényleg nincs fogalmam arról milyen fontos célokat valósított meg. Felsorolnád?"

Olvassál pl. ilyesmit, de L. da Vinci is elég jól leírta pár helyen, hogy kb. mi volna a feladata a civilizációnknak.

 

"az ilyen megnyilvánulásokról valamiért a nácik jutnak az eszembe, amikor az értelmes érveket ellenséges politikai ideológiának bélyegzik csak úgy. persze rájuk nézve veszélyes lehet, mert"

 

Már vártam, mikor kerül elő a náci kártya, pedig amúgy tényleg értékelem a kínai-japán-koreai kultúrákat is, csak nem gondolom, hogy most jönne el az idejük vagy még tudnának olyasmit mutatni, amit eddig – az utolsó 10.000 évben – nem sikerült.

Míg az euroatlanti kultúrának még nagyon sok üres oldala van, amit meg kéne tölteni tartalommal...

 

"húha, te nagyon elfogult vagy. persze a másik topikban megmondtad"

Aha és akkor egyből eljutsz odáig, hogy nekem biztosan elmentek otthonról...

Gratula, igazából az egész indexes Val-Fil. túlságosan korlátolt, de a magyar interneten tényleg már csak itt lehet filozófiáról vitatkozni... vagyis inkább eszmét cserélni. Mert ténylegesen olyan messze vannak az álláspontjaink általában, bárkivel is kerülök itt szembe, tudományhívő materialistával, buddhistával, kereszténnyel, muszlimmal... hogy azt sokszor még kifejezni is nehéz (magamat az ezoterikus-misztikus-alternatív-szabadgondolkodó szuperidealista alkimista-rózsakeresztes kategóriával illetném).

Szóval ált. ezen a ponton legyintek egyet és adom fel az egészet.

 

 

Előzmény: a drága bárány (16)