szicsu1007 Creative Commons License 2021.10.25 0 0 1671

Még mielőtt...

 

- A kamera 230/12 V-os adapterén világít egy piros LED (persze, tudom, ez még nem jelent semmit:-(()

- A 12V-ot meghosszabító 3m-es tápkábel kamera felőli végén 12,2 V egyenfeszt mérek (brummot, fűrészjelet most nem mértem váltófeszültség állásban, mert ahhoz közbeiktatnék egy mondjuk 10 µF-os kondit, nem bízva a multiméter DC-leválasztásában - de a kondit keresgélni kellene a szmötyiben).

- Amikor a kamera Reset gombját 5 sec-ig nyomom, egy kedves kínai lány azt mondja: Reset Access.

 

A fentiekből nekem úgy tűnik, hogy a Power rendben van(?).

 

De: megvolt az első krimpelési próba. Egy RJ45 és 4 cm patch kábel bánja:-((. Mondjuk ezt a többszálú (nem tömör) vezetékeket nem lesz könnyű rábeszélnem, hogy a megfelelő helyükre csússzanak be:-)) Miután már "szemmel" is láttam, hogy pl a zöld vezeték nem fekszik bent a 6-os horonyban, így semmi esélyem nem volt kábelesen routerezni. Ami viszont meglepett, hogy kínai hölgyismerősöm három percenként felszólított a garázs tetején lévő kamerából:

Please configure camera by AP Hotspot or Scaning code!

 

Az AP Hotspothoz még nem értek, a QR code mondjuk ott van már a PC-n, de nem szívesen veszem le a kamerát a garázstetőről, hogy a router közelébe helyezzem (most az antenna nincs is rajta, hiszen kábelesen szeretnék

csatlakozni).

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1669)