FERENSZ Creative Commons License 2021.10.20 0 0 2360

8/3 - Altaya Ford Focus CLX:

 

 


Mikor Emberem befutott a pakkal - melynek nagyon örültem mivel Muterom pont elment tesómmal a kórházba, így nem kellett attól tartsak hogy na lebukok egy újabb modelles dobozzal - meg is kérdezte hogy már megvan Minichamps-ben a Focus, ez miért kellett.
Épphogy elkezdtem megválaszolni a kérdését, mikor is Muter totyogott a panelsor végénél és na mondom: bukta.
Említettem is hogy a Minichamps a sima Focust hozta ki, ez viszont szerintem a kissé erőteljesebb lökösös-oldalelemes változat (szerintem).
Mindegy, ha mégsincs így és mégis az alap Focus, hát miért hagynám ki?
Ugyanis a Sierra a 80-as évekbeli kedvenc Fordom, míg a Focus a 90-es évekbeli kedvenc Fordom :D
Minden gyártótól akad valamilyen kedvencem.
Pl a Peugeot-ból a már előzőleg bemutatott 206-os valamint a 405, 406 típusok, a Renault-ból a Safrane és a Megane, a Fordból a Focus és még így lehetne sorolni tovább :D
Érdekes hogy mondhatni egy újságos kivitel, mégis milyen jól megcsinálták.
Tény hogy nem egy Minichamps, de a Minichamps-nél sokszor morgolódom, mert nem elég a szép, igényes kialakítás.
A részletekre is oda kell(ene) figyelni.
S hogy mire gondolok?
Mindjárt kitérek rá.
De előbb nézzük ezt a kicsikét.


Elől szép lámpákat kapott, jó a Ford embléma is.
Sárga irányjelzők - kár hogy nem üvegből - de így is szép.


Hátul is szép az üveges lámpa kialakítás, rendesen piros, egyharmada sárga.
S hogy mire gondoltam az előbb részleteket illetően?
Nos arra, hogy a Minichamps bár igényesebb kialakítású, de mégis a Focusnál - ahogy az Opel Agilánál, meg a Volvo S80-annál is - volt amit elrontott.
Konkrétan a Focusnál azt, hogy bal oldalon a lökösben sosem volt fehér-piros szegéllyel a ködlámpás berakás.
De érdekes módon ennél az újságos sorozatos példánynál meg tudták ezt szépen csinálni, még ha festve is?
Szóval...ezen kívül még persze szép a megfelelő betűtípussal írt "focus" típusfelirat is, arról nem is szólva hogy ugye rendszám is került rá, ami sokat dob rajta, mint simán hagyva.
Persze találni a neten olyan képeket ahol a bal oldali is fehér, de az vagy az angol, vagy az RS változat.
Legalábbis az alap példánynál - mint amilyen a modell is akar lenni a Minichampsben - a bal oldalinak pirosnak kéne lennie, úgy ahogy ennél az újságos példánynál.