Dexter810323 Creative Commons License 2021.10.15 0 0 42530

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Bosch 2500W kiskazánom most kezdi 3. évét, és van vele némi érdekesség. nyáron esedékes takarítás után (garanciális) tavaly ősszel az első üzem közbe randomra dobott E9-55 hibát vagy 5x. szakim kijött szétszedte, és vakarta a fejét, mert amikor lehúzott ezt azt és hibát próbált reprodukálni nem azt adta... nekem volt egy ötletem, hogy nem lehet-e esetleg kábel hiba, mert takarítás óta csinálja néha... megigazgatta és eseménytelenül telt a szezon. idén nyáron megint eljött a nagy nap, szétszedte kipucolta, átnézte, összerakta, és mivel már augusztusban sem volt rosz idő a kisebbik lányom meg 8 hónapot így fűtok azóta... E9-55 hiba 3x jött elő augusztus óta. a héten ki fog jönni megint átrángatni a vezetékeket, meg fejet vakarni, van valakinek ötlete mi lehet? fűtés közbe jön elő inkább, bár régebben melegvíz gyártásnál is produkálta. amit tudni kell osztott kémény, felfelé kipufog, oldalról szív, fel kb 11 méter, oldalról nincs 2. olvastam olyat hogy sok levegőt kaphat... alaplap kábel oxidáció... esetleg a keringető szivattyú (nekem nem tűnik úgy mint ha gyengélkedne, közepes állásban megy) víz nyomás állandó, nem levegős a rendszer, esetleg hőcserélő? a konyhám vagy 11 méterre van vízvezeték ügyileg, és ha forró vizet nyitom meg olyan mint ha remegne a vízsugár ahogy folyik... (én csináltam a víz vezetéket is meg a fűtést is magamnak) szóval bármi lehet ezen a részen. valakinek ötlet? kazán amúgy csak E9-et ír, a CT200 közli a többit részletesebben... mondjuk semmit nem találtam az 55-re...

ja reset gomb után semmi baja, csak így ugye nem nevezném üzem biztosnak. a kábelek bent ránézésre nem tűntek hibásnak vagy töröttnek. tanácstalan vagyok.