FERENSZ Creative Commons License 2021.10.14 0 0 2358

Ismét rendeltem hát egy argentin sorozatos pakkot.
Elég hamar meg is jött, meg is lepődtem.
Eredetileg két pakkom volt kinézve, az egyik ez a 8 darabos, a másik kissebb létszámú, viszont drágább áras példány volt.
De gondoltam még várok egy kicsit, hátha abban lentebb mennek kicsit addig az árak és ugyanakkor ebben is voltak fontos példányok.
Össze is állítottam a sorrendet, természetesen az izgalom fokozatos emelkedésének ütemében :D

 

8/1 - Altaya Renault 11 Turbo:

 

 


Altaya Renault 11-esem már akad, mégpedig fehérben.
Noha terveztem hogy esetleg kékben is beszervezem - nem a James Bondos változatot, hanem a sima Norev példányt - de azt hiszem elég lesz ennyi.
Meg persze még ott a francia rendőr kivitelem is.
Viszont ennek a kicsikének nem tudtam ellenállni, annyira jól néz ki.
Eleve a dupla lámpás berakása, alul a két sárga ködlámpa berakás, szép a Renault embléma, jó a felni is, oldalt a piros festésen a fekete csíkozású Turbo feliratos festés is dob rajta.
Matchbox példányként - a többin kívül - ez is kedvenc volt, főleg a kék taxi változatban.
A feketét nem szerettem annyira, mert persze az a vékonyabb kerékkel volt, nem a tipikus "8dot" kerékféle változattal, amik számomra az igazi, tipikus 80-as évekbeli "medzsók".


Mikor megvettem kicsit aggódtam, mert az eladónak volt fent róla képe, viszont a bal hátsó lámpa belső csíkjánál látszott egy kis ragasztás nyom.
Nos ez szerencsére nincs, bizonyára több példánya akad belőlük, így aggodalomra nincs ok.
Viszont nem sikerült tökéletesen a lámpa, annak ellenére hogy próbálták szépen megcsinálni.
Ugyanis a sárgának teljesen fednie kéne a középső vízszintes csíkot, de kicsit mintha kevesebb került volna rá, vagy elcsúszott.
Ezt majd talán feljavítom :D