lufi Creative Commons License 1999.12.10 0 0 36
Kedves Cserfa!

Irod:"... de azt meg senki nem bizonyitotta be, hogy a Biblia képtelenség." Mi lenne Neked elgégséges bizonyiték? Költői kérdés volt, több, mint sejtés ez a részemről, de gyanitom, hogy semmi. Szóval az én világnézetem szerint Te a vallási fanatikusok közé tartozol. Azt már le se írom, hogy a vallási fanatikusok saját eszmerendszerükön kívül nem igazán hajlandók más világnézeti rendszerekben elmélyedni, tehát az agyukba bejövő információk elé mintha egy erős szűrőt tennének. Istenem, hát mégis leírtam. Rengeteg energiát fektetettél a Biblia tanulmányozásába. Rákattant az agyad, pestiesen szólva. Az önracionalizáló mechanizmusod nem szívesen hagyna ennyi energiát kárba veszni, tehát valószinüleg a folyamat egyre csak erősödik, amit Te úgy fogsz megélni, hogy a hited egyre erősödik. Nem tudom, hány éves lehetsz, de ennyi intellektuális energiát megmozgatni (gondolom oda-vissza, azaz Te úgy éled meg, merítesz is belőle) ebben az egy irányban?!, szóval ez számomra tékozlásnak tünik. (talán harminc körül?)
A Biblián már rengeteget törted a fejed. Hajlandó lennél természettudományos ismeretterjesztő könyveket, és természettudományi ismereteken alapuló legujabb filozofiai tartalmú könyveket is olvasni? Ha most úgy érzed, erre már nincs szükséged, akkor szvsz gond van, de tudom, hogy ezt nem hiszed el.

Előzmény: CSerfa (25)