el_mariachi Creative Commons License 1999.12.09 0 0 4
Jó estét.
Namost én nem vagyok szakember, de a jó multkorában, amikor először jöttek ilyen veretes hírek – az első asszem úgy szólt, hogy amerikából terjed egy sms vírus, mely tönkreteszi a telefont, ha elovasod; mondjuk ez eleve tarajos baromság volt úgy ahogy van, tekintve, hogy nem teljesen kompatibilis az ottani 1900-assal az európai GSM szabvány :-)) – mi biza az újságnál ahol dolgozom rákérdeztünk az amerikaiakra, hogy arrafelé mi a répa, ezek meg csak néztek rendkívül bután, hogy ilyen hülyeséget még nem hallottak abban a 224 milliós országban. Sem a környező államokban, sőt, a "megbízható" jóakarók által egyébként megadott referenciaoldalakon – Ericsson, Nokia, Siemens, stb. – nem hívták fel a figyelmet semmi ilyesmire. Biztos ismeri mindenki, hogy "ha nem küldi tovább ezt a levelet x példányban, ön leprás lesz, a kutyát meg lelőjük." leveleket...
Ja, és mind az itthoni, mind az amerikai és cseh szakemberek lehetetlennek tartották, hogy egy sms manipulálja a sim-et és a telefonálást, mivel gyakorlatukban még nem fordult elő ilyesmi. Hát ennyit erről. Én mondjuk eleve nem olvasgatok ilyen smseket, már nem azért, mert attól félnék, hogy a telefonomnak valami baja lenne, hanem mert zavar a hülyeség.

Üdv
e_m