Darki Creative Commons License 1999.12.09 0 0 20
Na szép kis vihart kavartam a topic nyitással, pedig nem érdekel sem a HBO, sem a kommandó, csak egyszerűen az aránytévesztés háborított fel, és az hogy a HATALOM bármikor bárkihez mehet mindenféle indok nélkül házkutatni, és börtönbe csukhat bárkit, aki nem tetszik neki, feltéve, hogy az illető nem HBO előfizető. Kicsit cinikusn hangzik? talán hülyén is? Meglehet, de nem én találtam ki, és nem is a szerencsétlen TV riporter. Az igen tisztelt jogalkotó honatya szájából hangzott el a Parlament folyosólyán a HBO-, a 3év-, és a dekóderhasználó is, tehát nem én fokozom a hisztériát. Más jogszabály előírja, hogy mindenki köteles védeni a tulajdonát, legalábbis ezért nem fizet a biztosító, ha a lakásbetörésnél csak egy zár van az ajtón. Nem lehetne ezt a HBO tudomására is hozni, szíveskedjék hatásosabb eszközökkel védeni az értékeit. Nem illene a tudomására hozni (ha még nem látná), hogy ez egy olyan ország, ahol mindent ellopnak ami nincs lebetonozva, gátlástalnul leütnek és kirabolnak, hogy a többiről ne is beszéljek. Én is maximálisan elítélem a lopást, egyetértek a szerzői jogok védelmével is, de elsősorban az erőszakos bűncselekmények irritálnak. Ameddig este 6-kor már nem mehetek ki nyugodtan és biztonságban az utcára, ameddig nem érzem magam biztonságban bárhol a saját hazámban - megyőződve arról, hogy a hatalom és az őt képviselő rendőrség mindent megtesz azért, hogy nyugodtan élhessek- addig ne fenyegessenek 3év börtönnel bárkit. Azzal meg pláne ne jöjjenek, hogy na jó jó nem fogjuk mi azt mindet kiszabni, majd meglátjuk, hogy kinek mennyit. Az ilyen pofára alkalmazható "gumitörvényekből" pedig végképp tele a hócipőm.