tehtube Creative Commons License 2021.09.21 0 0 22337

Valóban érdekes. Szerintem köze lehet, hogy a Yamaha, Korg egy tulajdonosé. (ahogy a Római part összes büféje) Megcsinálta a Roland az első fizikai modellezésű klónját, ami abban az időben nem is volt rossz. Kicsit reszelt rajta, hétről nyolcra lépett, aztán vége. VK7-1997, CX3-2001, VK8-2002. Szintén fizikai modellezés. valahol nem kívántak lemaradni ezen a piacon. De aztán úgy vélem, ahogy a Roland nem talált igazi üzleti potenciált ebben a szegmensben, úgy a Korg sem. Meghagyták a kis gyártóknak (Suzuki, Clavia, Viscount). Pedig az ilyen nagy cégek megmutatták, elsőként tudták bevezetni be a fizikai modellezést. 

Párszor találkoztam ezzel a CX3-mal. Másképp, de szintén erősebben színezett hangja volt mint a VK-nak. Súlyban 20 kiló felett! Az alja is falemez!

Szerintem nagyon lényeges, hogy egy modern klón könnyű is legyen. Öt oktávnyi játékterülethez illetlenség ma 10 kiló feletti súlyt párosítani. Illetve kétmanuálosnál 20kg alatt. (Legend Live 18kg, Crumar Mojo 18kg, SKX 17kg, X4-2 17kg, C2D 16kg. C2 15kg)

Előzmény: djuice (22336)