Totemem Creative Commons License 2021.09.21 0 0 5422

Szerintem igen, mert még ha fegyelmezett is, és nem szokik rá napi szinten, erősen megzavarja idővel az idegrendszert. Én is vagy 10 évig használtam ilyet, kis mennyiségben (0.25mg), átlagban heti egy alkalommal, ami azt jelenti lehet volt több hét kihagyás is, de volt amikor heti 2x... de mindig csak esetileg, és elalvásra... sokáig azt hittem ez így jó is lesz, mert működött.. bevettem, 10 perc múlva már aludtam is.... de egy idő után azt vettem észre hogy már a szer irányított, mert a heti egyszeri álmatlan nap, ami már rendszeresen előjött, már nem véletlen volt, már egyfajta elvonási tünet jeleként jelentkezett. Aztán évek múlva egy idő után ezek besűrűsödtek, és egyre többször kellett használni, és már a dózison is emelni kellett, mert a fél meg a negyed nem hatott... majd jöttek más kísérő tünetek is, mint pánikfelkelés, szorongás, hülye gondolatok az elalvás előtt, félelem érzet a fekvéstől, stb... szóval emiatt erősen rizikós... Persze lehet valaki így elél vele élete végéig, de engem ez már nagyon megijesztett.

Én saját döntésre nagy nehezen elhagytam, persze időnként van álmatlan éjjelem, akkor arra első generációs antihisztamint használok. Pl. diphenhydramine, az nekem bevált. Elvileg az gyengébb, nálunk nem is receptköteles, nem tudom Magyarországon kapható e, de elvileg nem addiktív szer.

Előzmény: T.Viki77 (5419)