Törölt nick Creative Commons License 2021.09.17 0 0 209506

Amit Slam. Jr emlegetett, hogy anno ajánlottam /?? na ez nem rémlik, de ha bevált: szívesen :-)/ neki, az tényleg mindent mindenhez, öcskös lépcsőprojektjénél használtam. A közepe felé látható Tytan ragasztóhab. Praktikerben is kapható, többek között. Ezzel meg a csövet tisztíthatod (kell is) minden használat után. Próbaképp egy kis bútorlapot ragasztottunk a beton lépcsőfelületre, hogy annyit lógjon túl amit a normál lépcső is, és aminél fogva majd fel tudjuk tépni (LOL ...) - mondván ha a bútorlap jól odatapad, a fa lépcső is. Kézzel perzse esélytelen volt, int sánta süni a 6 sávoson ...  olajemelővel csak letörtünk a bútorlapból egy darabot, és a többit úgy kellett felvésni. Röviden: erős ez a ragasztó :) Itt egy rövidke demo video, a "mindent mindenhez" demonstrálva. 

 

De a mészfestéket szerintem is kapargasd/csiszolgasd meg (le). Ezt amúgy nemcsak mi ajánljuk, pár YT videóban is látni előkészületként, pl ebben (bár itt greslapot tesz fel) , de pl az Egger konyhai hátfal katalógusában is írják, hogy acélkefével kínáld meg. Az előkészületeknél írják (5. oldal), ragasztót meg a 6. oldalon ajánlanak.

Előzmény: Egy griff (209481)