CsZs94 Creative Commons License 2021.09.16 0 0 122871

Sziasztok,

Van egy 2008-as Fiat Grande Puntom, 1.3 Jtd multijet 90LE, dízel, 6 sebességes. Közvetlen műszaki vizsga után "fennakadt" egy felgyűrt aszfaltszakaszban. Kanyar után rögtön, kikerülni sajnos nem tudtam, jöttek szembe. Látni nem láttam semmi sérülést, hangja is rendben volt. Viszont másnap munkába menet észrevettem, hogy főként 70km/h felett 1800-1900-as fordulatnál sokkal hangosabb lett az autó, mint eddig, 2000-nél viszont visszahalkul. Váltástól független, minden fokozatban csinálja ezen a fordulaton, de ha üresben pörgetem a motort nem csinálja. Voltam vele szerelőnél, de azt mondta ez a hang teljesen normális, ne törődjek vele. Minden hétköznap használom, pályán közlekedek vele napi kb. 180km-t. Olajcsere 10ezer km-ént van, szerelő 3 havonta átnézi a sok km miatt. Mást nem vettem észre, teljesítménye nem romlott, nem fogyaszt többet, csak a hangja lett nagyobb az adott tartományban. Mivel az "ütközés" után jött elő, csak ahhoz tudom kötni. Van valakinek valami ötlete? Nem igazán értek hozzá, de legalább tudnám mit nézessek meg a szerelővel, mert nemigen érti a problémám, beletörődni pedig nem szeretnék, mert eddig nem ilyen volt. Ha ez számít: az előző tulaj kiiktatta az EGR szelepet.

Köszi a válaszokat,

Zsófi