Mono SE Creative Commons License 2021.09.14 -7 1 17749

hhát nemtom... Eddig én is azt gondoltam, hogy elektronikus szűrőkkel lehetetlen összafésülni két hangképet úgy, hogy a zene ne sérüljön, ezért csináltam egy olyan zárt passzív ládát, könnyű papírmembrános hangszórókkal, amiben mechanikusan van leszabályozva a középfreki, teljesen szinkronban, kb. fázishelyesen fut a kis ládákkal.

Ez a láda szorosan neki van fordítva a falnak, és a köztük lévő 1-5 cm szivacsfal vastagságával lehet "hangolni"... Elképesztően jól működik, hatalmasat dob a sztereó hangképen, és még egy Audax D6 lábdob miksi szubtartománya is képes lüktetni vele a zenekar alatt... Eszembe nem jutna standard aktív szubládát használni, de egy régi, szintén zárt REL láda megingatta az ellenérzéseimet: ezzel lépésről lépésre pontosan elő tudtam állítani azt a hangképet, amit a passzív "szubbal". Nem bömböl, nem buffog, mint az összes átlagos szub félmilláig -16 Hz-ig(!) le lehet menni a keresztezési frekivel -, semmit nem hallasz a működéséből - egészen addig, míg ki nem kapcsolod... Akkor lesz nem kicsi hiányérzet utána.

 

 

Előzmény: Jolida (17748)