Mortoff Creative Commons License 2021.09.13 0 0 80178

Mutatom a 7végén használt kombinációt:

 

 

Elől egy Interphone Tour, mögötte egy Sena 50S. A tetves 4-es limit minden sima intercomban... 5-en voltunk.

Az Interphone szolgált több-kevesebb sikerrel a csapattársakkal való kommunikációra, a Sena a gyerekkel valóra.

Két mikrofon előttem, a bal fülembe jött a társ(néha társak) hangja, a jobb fülembe a fiamé. A felesleges hangszórókat

a duct tape tartja a sisak hátulján... Én meg tolmácsoltam oda-vissza, illetve mindkét félnek volt egy halom félinfója, amikor

nem volt kedvem elmesélni a másikkal történt dikurzust.. :D Élmény volt, amikor mindkét fülemre beszéltek... :D

Az az interphone 4-es kombináció (2 F5MC, 1 F3MC és egy Tour) ami 3 éve 10 napig hibátlanul üzemelt a túrán, most zömében nem,

csak néha-néha tudta biztosítani a kapcsolatot, de hogy miért azt nem tudtuk 2 nap és 800 km után se megfejteni...

Pedig 4-ból hárman "kockák" vagyunk, tehát valamit konyítunk ehhez is. :D

A hatótávokról (1-1,5 km nyílt terepen) ne is beszéljünk, mert 100-200 méter után széthullik, recseg az egész, de volt olyan, hogy

egymás mellett álltunk és "out of range" volt az üzenet. Kénytelenek voltunk sisakban ordítva intercom nélkül megbeszélni...

A tour, ha szétesik a kapcsolat 30 másodpercente bemondja, hogy szétesett a kapcsolat és várjak, vagy kapcsoljam ki az

intecom-ot. Egyszer ok, de minek ismételgetni? A reconnect meg vagy sikerül, vagy nem...

A párosítás és a kommunikáció is egy rémálom, mert a motorozási sorrendhez kell igazítani, mert minden intercom csk a fixen párosítotakkal hajlandó

szóba állni. Ha valamelyik kihullik, akkor rossz esetben 2 intercomot is elvesztel, illetve aki "átjátszóként" funkcionál, az jóval

hamarabb merül le.

Yoss, Mosquito és JLT hasonlóan szenvedtek a 3 különböző intercommal.

Mi most (bluetooth-os) PMR rádiót keresgélünk...

 

A Seat-ot nem értem, nekem a VW-ben nincs semmi bajom az audio rendszerrel és emlékeim szerint a kettő kb. ugyanaz.

Cserébe a kapaszkódóim már mind eltörtek 2,5 év, 41e km alatt..., pedig nem használom őket és az automata kézifék sem enged

havonta egy napig (és csak egy napig...), csak a 2.-3. rákuplungolásra... 

Előzmény: hamvasat (80175)