LanyUss Creative Commons License 2021.09.09 0 0 497

Költözésünk után 2 évig tökéletesen működött az előző tulajdonos által telepített Maxi 25/cwg-digi eco vízlágyító. Nulla vízkő volt a rendszerben. 1 áramszünet után viszont már több hónapja nem fogy belőle a só és megjelent a vízkő is. Használati utasítást kerestem a neten, de abban több gomb van, mint az én készülékemen. Kértem a gyártótól, de nem válaszolnak az email-re, telefont sem veszik fel ( lehet megszűnt a CWG Nagykanizsán? ).

 

Három gomb található a vezérlő panelen.

  1. Körciklus
  2. Fel
  3. Le

 

Végrehajtom az Első használat előtti folyamatot, lefut szépen, de attól kezdve nem csinál semmit/nem használ fel több sót...


"A berendezés használata - lágyvíz elvételezés elıtt, a sóoldó tartályt fel kell tölteni min. 1 zsák (25 kg)
sóval. EZ OKÉ Nyomás alá kell helyezni a berendezést, de elıtte gyızıdjünk meg arról, hogy minden
csatlakozás (bemenı-elmenı, szennyvizek, túlfolyó csonk stb.) szakszerűen, megfelelően lett-e
csatlakoztatva. - EZ OKÉ
Ezután el kell indítani egy kétszeres kézi regenerálást (Lásd „Kézi regenerálás” címő fejezet). Nyomja
meg és tartsa a REGEN jobboldali körciklus gombot 5 másodpercig, hogy elindítsa az azonnal kézi
regenerálást. Egy regenerálási jel fog megjelenni a kijelzın. Ha megkezdıdött az azonnali
regenerálás, nyomja meg a REGEN jobboldali körciklus gombot újra, hogy elindítsa a második kézi
regenerálást. Egy X2 jel fog megjelenni, mutatva, hogy második regenerálást is fog végezni a
berendezés, amely a beállított éjjel 2:00-i idıpontban fog elindulni. EZ OKÉ
Az első regenerálás azonnal elkezdıdik, amely során távoznak a tartósító szerek a vízlágyító
gyantatöltetrıl. A második regenerálás során a beállított éjjel 2:00-i idıpontban automatikusan aznap
regenerálja le a gyanta töltetet.
Az első regenerálás után (kb.1-2 óra típustól függıen) már használható a berendezés" -> a köv. automata ciklus már nem indul el.

 

Mi lehet a gond?