Csikasz58 Creative Commons License 2021.09.05 0 0 1633

Szia. "Többek között, tagja vagyok egy autószerelős fórumnak is, na az ennek a szöges ellentéte. Ott rendkívül barátságosak, és kommunikatívak a tagok, és szinte bármilyen kérdésre, azonnal jön a válasz (ha tudják persze)"... Gondolom azért fel sem merült benned, hogy ott megkérdezd- mennyi üzemanyagot fogyaszt egy autó 100 Km-en? Én is csak most egy-két hónapja fordultam a kovácsolás téma felé ezért nem is vettem a bátorságot, hogy válaszoljak a kérdésedre... főleg látván a kérdésed hiányosságait. Én még csak most kezdtem el a gázos kemence ill. egy"teszt" kovácsológép építését így rendkívül kezdőnek számítok. A kísérletezést én is szeretem így egy kicsit mindig eltérek a szokványos megoldásoktól mert ilyen a természetem. Például a kovácsológép jelenlegi elképzelésem a pneumatikus tesztgépre két munkahenger használata rugós előfeszítéssel elektronikus vezérléssel és pneumatika "félütemű" lenne azaz csak a medve emelése lenne pneumatikus. Persze most még minden csatlakozón van szelep de ki fogom próbálni a két hengert két egyszerű szeleppel működtetni. De elnézést, hogy ennyire elkalandoztam az általad felvetett eredeti témától.

Előzmény: gyere a papához (1630)