jamesz64 Creative Commons License 2021.09.05 0 0 1632

Szia!

 

Talán rossz volt a kezdés, felénk vidéken, faluhelyen / tapló parasztoknál/ ha benyitsz valahová és mielőtt szóba elegyedsz valakivel szoktak KÖSZÖNNI !

Ennek hiányában a már bentlévők nem túl közvetlenek.

Főleg ha valami információra van szükséged / kérni jössz/ akkor tiszteld meg a helyieket minimum a köszönéssel.

Erről ennyit.

 

Tudomásom szerint ebben a topikban 1 hivatásos kovács van, de szerintem Ő sem tüzihegeszt folyamatosan napi 8 órában.

Azért nem válaszoltunk / szerintem/ mert senkinek nincs tapasztalata a teljes napi hegesztés szénfogyasztásával kapcsolatban. És valóban nagyban függ a a szénfogyasztás a hevítendö, hegesztendő anyagok tömegétől.

 

Ha összeveted a bárkaépítő fórumtárs által írt gázfogyaztást és a becsült koksz fogyasztást 8 orára szinte azonos költség jön ki.

Egyébkén nem is értem a kérdés lényegét, ha többe kerül pl. 1 ezer forinttal akkor már nem csinálod?

 

1 hónap múlva lesz pont a MAGYARORSZÁGI KOVÁCSMÍVES CÉH tűzihegsztés tanfolyama, szaktábora, oda érdemes jelentkezni, azon részt venni.

Ott sokat, rengeteget lehet tanulni témáról, én is jelentkeztem, ott leszek, hogy élőben tanulhassak.

 

Ezt a pár sort  teljesen jó szándékkal írtam. ha olyat kérdezel amire  tudom a választ akkor természetesen válaszolok, ha nem tudom akkor nem írok, nem vezetlek félre.

 

Előzmény: gyere a papához (1630)