hamvasat Creative Commons License 2021.08.29 0 0 79964

HorváTH 69 István!

 

Úgy kb. 20 évvel ezelőtt belekóstoltam a fényezésbe, később hobbiból az autó-motor kozmetikába. Jó pár autót-motort políroztam kézzel/géppel. BMW motort többet is, mindegyiknek jó kemény lakkja volt, nem kellett félni polírozás közben, nagyon jól el lehetett tüntetni a karcokat is, mert volt vastagsága is a lakknak.

 

A bogarak sem sültek úgy bele. Az RT-t úgy vettem, hogy a tulaj ősszel full bogarasan rakta el, tavaszig rajta voltak, megvettem, lemostam és egy polírozás után semmi sem látszott belőle.

 

Azért a mai autókon is tudnak jó fényezést csinálni. Lásd pl. VW konszern, Mercedes. A céges opelemen volt olyan festék, hogy a bogár bemarta magát, majd a nagynyomású mosó leszedte lakkal együtt. A kilincsről 3.5 év után mállott a festék. Kint áll 2 éve vagy 10 korábbi Astra a cégnél a napon, kb. 7-8 évesek, pereg róluk a festék. Kinn áll velük egy Audi is, az csillog-villog, pedig több, mint 500ekm van benne.

 

Szóval akarat kérdése ma is, hogy minőségi fényezést raknak rá vagy sem.

 

Ma fogok polírozni egy 2019-es triple black S1000XR-t, kíváncsi vagyok azon milyen lesz a lakk.

Előzmény: HorváTH 69 István (79963)