C128 Creative Commons License 2021.08.28 0 0 1186

Nagyon rossz a hozzáállásod. Érdekelnie kéne mindenkit, aki EU-n kívülről vásárol, főleg júl. 1 után, hogy ezek a dolgok hogyan működnek, mi mennyibe kerül valójában. A kinézett alis termék csak 1 eladónál, és csak alin (ebayen nem létezik kínában) érhető el olcsón, bár szépen emelgeti az árát fél USD-onként. Kérdeztem tőle, a termék Kínában van, és nincs EU-s raktára, simán nem tudja megoldani az ÁFA-mentes küldést. Ezért érdekel erre a megoldás, mert nekem nem elég az, hogy vásárláskor kifizetem a 27% ÁFA-t, és valamilyen EU-s országon át küldik, ezzel kikerülve a pesti vámkezelést. A kínainál duplán szívnék, mert ÁFA-t is fizetnék, meg a pesti posta központos szarakodás + 400-800 Ft is lenne. Egyiket sem akarom. Nem gondoltam, hogy 2-3 éve be kellett volna vásárolnom 1 halom olcsó kínai alkatrészből, mert utána ennyire szívás lesz minden. 2019-ben még nem volt probléma, se vírushelyzet, se ÁFA. Már 2019. dec-ben kellettek volna alkatrészek, de az ünnepi postai torlódás miatt a dec-jan. felejtős. Tavaly feb-ban vártam a kínai újév végét, hogy végre rendesen vásárolhassak onnan, de a vírushelyzet miatt ezt lemondtam, mert nem akartam 1-2 hónapot várni a cuccra, lehet hogy feleslegesen, mert sosem ér ide. Tavaly jún-ban mégiscsak muszáj volt kínaitól vásárolnom, ami szívás lett, mert ugyan ideért 15 nap alatt, de az alkatrészek nagy része használt és hamis volt, pedig újat és eredetit vettem. Aztán sokáig vártam a vírushelyzet végét, de nem akart vége lenni. Idén feb-ban 1 másik kínai eladótól vettem alkatrészeket, de megfogta a pesti vám, mert a barom ráírta a 70+ USD-os valódi értéket. Már akkor 27% ÁFA-t kellett volna erre fizetnem, ami kizárt. Bp-ről visszaküldték neki, máj-ban kaptam csak vissza a pénzt. Azóta újra a vírushelyzet végét várom, erre mielőtt vége lehetne, bekúrták a júl. 1-es törvényváltozást, hogy rohadnának meg. 2019. dec. óta lehetetlen EU-n kívülről rendesen vásárolni, nem hamis terméket, 3-4 USD-ért 12-15 napon belüli szállítással, szívások és plusz költségek nélkül. Ebből van már rohadtul elegem. Ahogy nézem soha többet nem lehet értelmesen vásárolni kintről, márpedig kell megoldás, mert az EU-s webshopok is Kínából vették atom olcsón még júl. előtt a sok alkatrészt, nem fogom 5-10-szeres áron csak azért tőlük megvenni, hogy ne legyen ÁFA+vám szarakodás. Még a drágult kínai termékeket is sokkal olcsóbban meg lehet venni ÁFA+400 Ft-tal is, mint EU-ból. De akkor se akarok ÁFA+vámot fizetni. Éppen elég ÁFA-t fizetek Mo.-on az államnak minden vásárlásommal, amit az állam bármire költhet. Bármi áron meg kell oldani, hogy továbbra is ugyanúgy vásárolhassak Kínából, mint júl. előtt és a vírus előtt volt 2019-ben.

Előzmény: jajnem (1185)