Sparr0w121 Creative Commons License 2021.08.19 0 0 14554

azt szoktam, hogy ilyenkor nyár végén már gyüjtöm a levágott füvet. bár most nem lesz sok, mert kiégett a fű sajnos, de akkor is gyüjtöm. ezt a napon kiszáradt füvet(mulcs), valamint falevél keveréket, ezeket szoktam rákupacolni a tövéhez, majd erre rakok pár lapát földet, gúla alakban felhalmozva, hogy a talajhőt felfogjam. a nagyon pici fügékre szoktam tenni vödröt, vagy müanyag szobakukát, hogy a szél még külön ne bántsa :D mondjuk ez igaz, ennek elégnek kellene lennie...

 

viszont!

ha kárt tesz benne a fasz, mert egyszer jön egy -20fok (most télen 3 napig volt -18fok Alföldön, nappal is -5 meg -10 ezeken a napokon), akkor cseszhetem, vagy ha kifagy. mert ha átültetném vásárlás után, miután kihozza a futár egy nagyobb cserépbe, kapna jó minöségü földet, meg pici káliumtartalmú tápot, abban is tudna erősödni.

emiatt cívódok'... de a fő mérvadó az lesz, hogy milyen állapotúak lesznek a fügék. szerintem mind3at lefotózom, ha megjön, elvileg jövő hét. egy darab DMkert, 2 pedig palmi.bg-ről.

a külső fogja szerintem meghatározni, mint amikor a gyerekre ránéznek, hogy na ez még nem mehet iskolába, legyen évvesztes, mert elrántja az iskolatáska :D 

Előzmény: nyuggerfarhat88 (14553)