capa Creative Commons License 2021.08.18 0 0 23890

A mi 605-ösünkre több millió Ft-ot mondtak karosszéria lakatolás szempontjából (a tornyok is rosszak voltak, meg az egész alja, nemcsak a küszöbök), már ahol egyáltalán elvállalták volna (igaz, a raider féle kapcsolatot nem próbáltam komolyabban, ott meg soknak tűnt a kb. 2 éves várakozási idő, ami persze már rég letelt volna azóta). Annó kiegyeztem volna félmilliós javítással.

Nem tudom, Ti hogyan használjátok a 605-öseiteket, de mi abszolút daily driverként mentünk vele, és az utód kappát is így használjuk. Viszont ilyen esetben olyan "apróságok", mint hogy nem megy a fűtés/hűtés vagy az el. ablak, erősen befolyásolják a használhatóságot, és engem nagyon zavar a rohadás is biztonsági szempontból. S még ha van is alkatrész, a szervizelések miatti állásidő jelentős lehet (ebbe idén a kappával is belefutottunk). Így nem túl praktikus. Szerencsére mindig volt kölcsönbe autó, ha kellett, meg hát nem a világ végén lakunk, a gyaloglás sem derogáló. Most pedig megint szert tettünk egy 2./1. autóra is (Citroën C5 Tourer 2.2 HDI 200), így a kappa capriccioso-ságát ki lehet "védeni".  Ami még gond, hogy van egy teljesítmény és nagyság szint, ami alá még a "boltba járós" autóval sem igazán szeretnék menni. Mert nyilván lehetne venni kisebbet, megbízhatóbbat, könnyebben fenntarthatóbbat, de nehezen szoknám meg, hogy nincs szolid "ülésbe préselés" és bőséges hely.